Adanalı genç modacının başarısı
Manşet Haber 23.10.2012 10:19:14 0

Adanalı genç modacının başarısı

Adanalı genç modacının başarısı

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği, Birleşmiş Markalar Derneği ve İstanbul Moda Akademisi işbirliğiyle düzenlenen İstanbul Fashion Week Ekim 2012 kapsamındaki Emre Erdemoğlu tanıtımı ayakta alkışlandı.
Türk modacılar, 2009 yılından bu yana devam eden ve yılda iki kez gerçekleştirilen İstanbul Fashion Week’te yerli ve uluslararası alanda tasarımlarını tanıttı. Adanalı genç modacı Emre Erdemoğlu da, 'PLANOR' isimli koleksiyonunu İstanbul Fashion Week’te beğeniye sundu.
Tasarımında tarihteki ilk yapısal dengeli uçak olan 'Planör'ü işleyen Erdemoğlu, aynı zamanda bu tasarımla dramatik bir hayat hikayesini anlatan koleksiyona da imza atıyor. Otto Lilienthal'e ithaf edilen ve tamamı ince, yıkamalı gabardin ve uçak baskılı poplin kumaş kullanılarak hazırlanan bu özel koleksiyon toplam 70 parçadan oluşuyor.
Ana materyali Gabardin ve deriden oluşan koleksiyonda deri, file ve baskı gibi ufak detaylar ayrıca dikkat çekiyor. Askeri tonların ve pilot detaylarının kullanıldığı koleksiyonda deriden pilot şapkaları, apoletli ceketler, pantolon, şort ve baskılı gömlekler yer alıyor.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°