Adana’nın ortak aklı buluştu!
Manşet Haber 2.09.2012 15:28:11 0

Adana’nın ortak aklı buluştu!

Adana’nın ortak aklı buluştu!

Adana(Ulus)--Büyükşehir Belediyesi Altın Koza Film Festivali kapsamında Anadolu yollarına düşen gezici sinemanın 45. durağı Malatya’nın Darende ilçesi oldu. “Altın Koza Anadolu’nun Festivalidir” ve “Adana’dan Anadolu’ya Türk Sineması Yollarda” sloganları ile yola çıkan Altın Koza gezici sineması, yoğun ilgi gördüğü Darende’de ‘Ortak Aklın’ buluşmasını da sağladı.
Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası konseri ile başlayan Darende ilçesindeki etkinliklerde Türk Halk Oyunları ekibi folklor gösterilerinde bulundu. “Malatya Malatya” eseri seslendirilirken, halk oyunları ekibine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Adana Ticaret Odası Başkanı Ali Gizer, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ile Darendeli gençler de eşlik edince ortaya renkli görüntüler çıktı.
Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Adana protokolünü misafir etmekten mutlu olduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı sanatçıları Feyzullah Eti, Ferhat Deli ve Serkan Yontar Türk Halk Müziğinin en güzel örneklerini söylediler ve Darendelileri coşturdular. Darendeliler türküler eşliğinde halaylar çektiler. Daha sonra “Neşeli Hayat” filmi gösterime girdi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°