Adanaspor’dan Aldırmaz açıklaması
Manşet Haber 8.11.2012 15:39:39 0

Adanaspor’dan Aldırmaz açıklaması

Adanaspor’dan Aldırmaz açıklaması

Adana(Ulus)- Adanaspor Kulübü Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a ağır sözler içerin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “ Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sahibi Zihni Aldırmaz değil halktır, bu halkın bir parçası olan Adanaspor Camiası gün gelir kendisini hiçe sayan bu şahsiyete kendisini hatırlatır, hatırlatmakla da kalmaz o koltuktan indirir.” sözlerine yer verdi.

Bu Şehrin Takımı Adanaspor” adına yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Öncelikle belirtmek isteriz ki; Adana’nın sadece sportif değil sosyal, kültürel aynı zamanda adıyla özleşerek simgesi olan bu şehrin kulübü Adanaspor’un tarihini Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a hatırlatmak zorunda kalmamız bizim ayıbımız olmasa gerek.

Adanaspor Kulubü 1996 yılında kulübümüzün şu anki başkanı sayın Bayram Akgül’den önce herkes tarafından bilinen süreçlerden sonra şirketleştirilmiştir. O tarihten itibaren de Adanasporun Adana’nın manevi bir değeri olduğunun bilincinde olan yerel yönetimlerin maddi ve manevi desteklerini almıştır. Ta ki bir belediye başkanı vekili olan Zihni Aldırmaz’ın belediyenin baş koltuğuna oturmasına kadar, lakin Zihni Aldırmaz’ın bu şehrin takımı olan Adanaspor’a bırakın destek köstek olmasını gayet normal karşılamaktayız.

Neden? Çünkü Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz bu şehrin esnafından, öğrencisinden, işçisinden yani halktan oy olarak o koltuğa oturmamıştır. Bu sebepledir ki bu şehrin yani Adananın adını taşıyan Adanaspor’u gönüllerine yerleştirmiş olan esnafın, öğrencinin, işçinin, emekçinin tribünlerdeki tezahüratlarını duyamaz, duysa bile hissedemez, hissetse bile ALDIRMAZ.

Unutulmasın ki; Adanaspor’un bir sahibi vardır o da halktır. Bu halk ki çeşitli sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal kesimlerden oluşmaktadır. Adanaspor’u görmezden gelmek, aldırmamak, hiçe saymaya varacak ifadeler kullanmak; armasında bu şehrin pamuğunu, armasında bu şehrin portakalının ve doğan güneşinin rengini taşıyan yüz binleri hiçe saymaktır.

Unutulmasın ki; Adanaspor Kulübünün başkanı bu kulübün sahibi değil olsa olsa tüm adanmışlığı ile Adanaspor’un SAHİPLENENİ’DİR.

Unutulmasın ki; Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sahibi de Zihni Aldırmaz değil halktır, bu halkın bir parçası olan Adanaspor Camiası gün gelir kendisini hiçe sayan bu şahsiyete kendisini HATIRLATIR, hatırlatmakla da kalmaz o koltuktan İNDİRİR.

Bir şeyin daha altını çizerek belirtmek isteriz; Zihni Aldırmaz’ın kulüp başkanımız tarafından söylendiğini iddia ettiği “Ben kimseyi kahraman etmem, maça gelmeyin denildi” ifadeleri tamamıyla gerçek dışıdır. Adanaspor Kulübünün kapıları her vatandaşa, her taraftara, her Adanalıya olduğu gibi bu memlekete hizmet eden her bürokrata da açıktır. Bununla birlikte Adanaspor’u siyasete ve kendisine alet etmeye çalışan herkese de kapalıdır, kapalı da kalacaktır. Yalnız Zihni Aldırmaz sarfettiği bu sözlerle, kamuoyu tarafından ve tarafımızca çok iyi tanınan birilerinin  sözcülüğüne soyunmuştur. Bu nedenle Zihni Aldırmaz sadece Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği yapmadığını, sarfettiği bu sözlerle bir zihniyetin bir şahsın VEKİLLİĞİNİ de yapmakta olduğunu tüm Adanaspor Camiasına göstermiştir. Bunun idraki ve bilinci içindeyiz.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°