Adana
Manşet Haber 18.12.2012 00:20:09 0

Adana'ya 600 ÇEKÜD Fidanı

Adana'ya 600 ÇEKÜD Fidanı

Adana(Ulus)--cekud fidanÇevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD), İhsan Çevre ve Gelişim Derneği ve KEŞŞAF Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği işbirliği sonucu “Bir Fidan Borcun Var” sloganı ile Çukurova ilçesi Kurttepe mevkiinde 600 adet fıstık çamı toprakla buluşturuldu.

Fidan dikimine, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürü (Doğa Koruma ve Milli Parklar Koruma Müdürü) Ethem Boz, Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mustafa Türk, Orman İşletme Müdür Yardımcısı Muhammed Aslanhan, ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz, dernek üyeleri, izciler ve çevre dostları katıldı.

ÇEKÜD Adana il Temsilcisi Hüseyin Doğan “İçinde yaşadığımız çevreyi çok önemsiyoruz. 7 milyar insanın yaşam alanı olduğu için önemsiyoruz. İnsanların daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürmesinin, çevre duyarlılığı ile olacağına inanıyoruz. Allah’ın yarattığı bu çevreden hepimiz sorumluyuz. Çevreye karşı sorumluluğumuzu, ağaçlandırma yaparak ödemek için geçtiğimiz yıllarda harnup fidanı diktik. Ayrıca diktiğimiz fidanların bakımını yapıyoruz, sahanın etrafını ihata edip, ağaçların daha güvenli büyümesini sağlıyoruz. Bugün ise burada toprakla buluşturacağımız 600 adet fıstık çamı, ağaçlandırma çalışmamızın ikinci halkasını oluşturuyor” dedi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°