ADS binasının yıkımı tamam sıra bulvarda
Manşet Haber 20.10.2012 13:50:42 0

ADS binasının yıkımı tamam sıra bulvarda

ADS binasının yıkımı tamam sıra bulvarda

Adana(Ulus)--Adana’nın önünü açacak tarihi projenin önündeki en büyük engel ortadan kalkarken, Büyükşehir Belediyesi, Adana Demirspor eski kulüp binasının da bulunduğu 1’i zemin, 2’si asma, 7’si normal kat olmak üzere toplam 10 katlı binanın yıkımından 41 bin lira gelir sağladı.
Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülen Atatürk Caddesi’ni, altgeçitle Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile İbo Osman Caddesi’ni takiple Kenan Evren Bulvarı’na bağlama projesi kapsamında Adana Demirspor Kulübü’nün eski binasının bulunduğu apartmanın yıkım çalışmaları tamamlandı.
Adana Demirspor eski kulüp binasının da bulunduğu 1’i zemin, 2’si asma, 7’si normal kat olmak üzere toplam 10 katlı binanın üzerine çıkartılan iş makinası, yaklaşık 25 gün önce başladığı yıkım işlemlerini tamamladı. Böylece Adana’nın önünü açacak tarihi projenin önündeki en büyük engel de kalkmış oldu.
Çevreye zarar vermemesi için önlemlerin en üst düzeye alındığı yıkım çalışmasından belediyenin 41 bin lira para kazandığını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, belediyenin kaynaklarını en iyi şekilde kullandıklarını, kısıtlı olan imkanlarla en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını belirtti. Aldırmaz, “Tasarruf yaparak kaynak yaratmaya çalışıyoruz. Ayrıca kamunun her kuruşunun kıymetini biliyoruz. Burayı da yıkım karşılığı ihale ettik. Üste de 41 bin lira para kazandık” şeklinde konuştu.
Uygulamanın tamamlanmasından sonra Adana’nın kuzey-güney aksında yeni bir bulvara kavuşağını, böylece trafik akışının rahatlayacağını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “TCDD ile yaptığımız anlaşma sonucu, aynı bölgede bulunan Demiryollarına ait bazı yapılar daha önce yıkılmıştı. Adana Demirspor eski kulüp binasının da yıkımı tamamlandı. Önümüzdeki dönemlerde Adana’nın önünü açacak altgeçit yaşama geçirilecek. Böylece Atatürk Caddesi’nden giren sürücü, altgeçidi kullanarak Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ve İbo Osman Caddesi’ni takiple Kenan Evren Bulvarı’na ulaşabilecek. Proje tamamlandığında Atatürk Caddesi’nden trafik akışı Sular Mevkii’ne geldiğinde kesintiye uğramayacak ve yapacağımız alt geçit ile akış devam edecek. Böylece özellikle kent merkezinde trafik sorunu ve bölgedeki yığılma büyük ölçüde önlenecek” dedi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°