ADS yönetimi hesap verdi
Manşet Haber 21.12.2012 18:12:02 0

ADS yönetimi hesap verdi

ADS yönetimi hesap verdi

ads_yonetim221Adana(Ulus)--Adana Demirspor Kulübü Başkanı Önder Serin, 2. Başkan Ali Uğur Akbaş, Futbol Şube Sorumlusu Ramazan Çimen, Federasyon Temsilcisi Kazım Bilcan ve Basın Sözcüleri İzzettin Turgut ile Casim Korkmaz, ilk yarının hesabını verdi.

Başkan Önder Serin tarafından okunan açıklamada Demirspor taraftarlarına yapılan çağrıda şöyle dedi:

 

İLK YARI BİLANÇOSU

“Geride kalan on altı hafta sonunda takımımız bildiğiniz ilk altının içinde. Pazar günü oynayacağımız Samsunspor maçı sonrası ilk devreyi bitireceğiz. Bugün itibariyle sıralamayı değerlendirecek olursak zannederim taraftarımızı ve Adana Demirspor’a gönül veren camiamızı mutlu etmiş sayılırız. Bizler ilk hedeflerimiz de bu lige çıkan ve kadrosu yüzde 75 yeniden kurulan takımımızın bu sene kalıcı olmasıydı. Çünkü geçmiş senelerde yapılan ve her sene kongre ve akabinde şampiyonluk kadrosu kurularak, borçlanarak hedef gösterilmekteydi. Biz ilk önce ayağımızı yorganımıza uzattık. Ve maalesef yine kongre akabinde yönetime geldik.

Transferimizi kısa sürede yapıp, bütçemize göre bir takım oluşturduk. İlk önce geçen sene geçen sene bize şampiyonluk yaşatan iç transferden arkadaşlarımızın bazıları ile anlaştık sonrasında ise dış transferi bitirdik. Şu anda şayet sıralama ile başarı değerlendiriliyorsa durum ortada. Küme düşer denilen takımımız denilen takımımız haftalarca Türkiye’de spor gündeminde başarıları konuşuldu ve bir ilki gerçekleştirdi. Bu ligde ilk defa beş maç üst üste kazandı. Şampiyonluk aday takımı olarak gösterildi. Buradan bu futbolcu arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.

KATKI KOYANLARA TEŞEKKÜR

Kulübümüze her zaman destek olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz’a, meclis üyelerine ve Seyhan, Çukurova, Yüreğir Sarıçam Ceyhan İlçe Belediye başkanlarımıza teşekkür ederiz. Ayrıca yönetim kuruluna para desteğini esirgemeyen eski başkanımız Mehmet Gökoğlu’na, kulübümüze destek olarak kombine bilet alanlara, reklam desteği verenlere, sıcakta soğukta bizleri yalnız bırakmayan cefakar taraftarlarımıza ve her zaman yanımızda olan ve onlarsız olmayan renkli basınımıza ve değerli köşe yazarlarına teşekkür ederiz.

 

ALKIŞ PEŞİNDE KOŞMADIK

 

Biz yönetim kurulu olarak hiçbir zaman alkış peşinde olmadık, olmayacağız. Sevdamız Adana Demirspor’dur. Haklı eleştiriye her zaman açığız, fakat haksız olana değil. Üç taraftar gurubuna da biraz sonra hesabını vereceğim ödemeler için yanlış bir anlaşılma olmaması yönünde bizzat aranarak istenildiğinde her zaman bilgilendirme yapabileceğimizi belirttik ve davet ettik. Sizlere şimdi herkesin merakla beklediği ve asılsız haberlerin olduğu ödemeleri açıklayacağım.

 

KASA DURUMU

 

Yönetici alacak toplamı 3.707.826.50 TL’dir

Temlik rakamı 3.099.326.50 TL’dir.

Burada açıklık getirmek istediğim; yönetim ilk önce 2.000.000 TL verecekti. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı misali şu ana kadar 3.707.826.50 TL verdi. Biz temlikten gelecek parayı tekrar kullanırız diye hızlı hareket ettik. Bunu kimse yanlış anlamasın.

Toplam kulübe gelen tutar 7.101.215.75 TL’dir. Futbol takımına ödenen rakam 4.272.509.43 TL’dir.

Transfer rakamları. Toplam transfer bütçesi 6.902.490 TL, yüzde 65’i 4.480.000 TL ödenen peşinat tutarı 1.696.051 TL’dir. 679.950 TL ödendi. Toplam 2.376.001 TL’dir. Bakiye peşinat tutarı olan 268.750 TL’ye şubat ayına çek verilmiştir. Geçen seneki takımımızda oynayan futbolculara bakiye ödemeleri peşin 639.844 TL ödenmiştir. Bununla beraber toplam peşin ödenen rakam 3.015.845 TL’dir. Toplam ödenen prim tutarı 820.780 TL’dir. Her maç haftası peşin ödenmiştir. Prim borcu yoktur. İlk dört maç başı ödemeleri mart ayına 267.891 TL çek verilmiştir. İkinci dört maç başı ödemeleri için nisan ayına 271.341.50 TL çek verilmiştir. Futbolcuların kulübümüzden sadece sekiz maç başı alacağı kalmıştır.

Tahmini aylık gider bütçemizi bundan sonra yaklaşık 500.000 TL civarında belirledik.

 

Ziya Paşa’nın çok güzel bir vecizesi ile sözlerime son veriyorum.

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” Tam anlamı: Önemli olan yaptığın işlerdir.”

 

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°