ADANA
Manşet Haber 19.09.2018 19:20:49 0

ADANA'DA 'AİLE ŞİRKETLERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK' TOPLANTISI

ADANA'DA 'AİLE ŞİRKETLERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK' TOPLANTISI

Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD), Türkiye’de aile işletmelerinin uzun süreli hizmet verebilmesine yönelik önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak. ADSİAD, bu kapsamda Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) ile birlikte ‘Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik’ konulu toplantı düzenleyecek.
21 Eylül 2018 Cuma günü Adana Sanayi Odası (ADASO) Konferans Salonu’nda gerçekleşecek toplantı öncesi bilgi veren ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, Lila Kağıt Yönetim Kurulu Üyesi ve TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Öğücü, Hacettepe Üniversitesi Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Müberra Babaoğul ile Özbuğday Tohumculuk Yönetim Kurulu Üyesi, TAİDER Üyesi Aykut Özbuğday’ın konuşmacı olarak katılacağı toplantının oturumunu TETA Teknik Tarım Yönetim Kurulu Üyesi ve TAİDER Üyesi Sumer Tömek Bayındır’ın yöneteceğini açıkladı.
İYİ ÖRNEKLER PAYLAŞILACAK
Çalışanlar, toplum, çevre ve gelecek nesiller için aile şirketlerinin sürdürülebilir iş modelleri geliştirmesinin önemine işaret eden Sönmez, iyi örneklerin paylaşarak öğrenmeyi hızlandıracağını, gelişimin tüm kurumlara yayılımını sağlama yönünde itici bir güç oluşturacağını söyledi. Sönmez, toplantıda şirketlerin çalışmaları sırasında çözemediği sorulara yanıt bulabileceğini, aile şirketlerinin geliştirebilecekleri iş alanlarının yanı sıra uluslar arası boyutta rekabet gücü kazanmasına yönelik önemli ipuçları sunulacağını vurguladı.
ADSİAD Başkanı Sönmez, toplantıya basın mensuplarını ve tüm Adanalı aile şirket yöneticileri ile temsilcilerini davet etti.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°