ADT Dış Ses’i sahneleyecek
Manşet Haber 24.10.2012 14:04:10 0

ADT Dış Ses’i sahneleyecek

ADT Dış Ses’i sahneleyecek

Adana Devlet Tiyatrosu’nda 2 Ekim 2012'de “Ah-u Zelha” ile başlayan yeni sezonda yeni oyunların provalarının tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.
Zeynep Kaçar'ın yazdığı N. Fırat Demirağ'ın yönettiği “Dış Ses “isimli oyun bu akşam(24 Ekim Çarşamba) Saat 18:00'de Fuaye Sahnede prömiyer yapacak.
Dekor tasarımını Hakan Dündar'ın, Giysi tasarımını Ceren Karahan'ın Işık tasarımını Özer Kuşkaya'nın yaptığı oyunda Derya Keyf ve Saliha Karahasan rol alıyor.
Berna Uğurlar ve Gizem İşken'in müzisyen olarak görev aldığı oyunda, 'Dış Ses' e Doruk Nalbantoğlu ses veriyor.

İki farklı kadın…
İki başka hayat…
Yabancılaşma, sıkışmışlıklar, beklentiler, aşılamayan engeller; ne yazık ki aynı kader, aynı son.
İnce bir mizahla zenginleşen öykü, kadının toplum içindeki yerini bir kez daha tartışmaya açıyor.

DEFNE ADASI
Devlet Tiyatrosu, R.L. Stevenson'ın yazdığı Berna Kınçer ve Kerim Değermenci'nin dilimize çevirdiği, H. Mete Şahinoğlu'nun uyarladığı “Define Adası” isimli çocuk oyunu
31 Ekim Çarşamba Saat 14:00'de Büyük sahne prömiyer yapacak. Gökhan Doğan'ın yönettiği oyunun dekor tasarımı Emre Satı'ya, giysi tasarımı Ceren Karahan'a, ışık tasarımı: H. İbrahim Karahan'a, müzikleri Okan Yaşarlar'a, koreografisi Nebi Birgi' ye ait oyunda Sema Öner Kelav Yönetmen yardımcısı, Saliha Karahasan ve Derya Keyf ise asistan olarak görev alıyorlar.
Gökhan Doğan, N.Efe Ünsal, Barış Özkan, Mazlum Taşkıran, Murat Özben, Murat Aslan, Doruk Nalbantoğlu, Burçin Börü, Sevinç Gediktaş, Ayşın Çukadar, Yeliz Tekman ve Hülya Yıldız'ın oynadığı oyunu 7'den 77'ye her kesim izleyebilecek.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°