Ak Parti üye sayısını 181 bin olarak açıkladı
Manşet Haber 23.09.2012 15:19:22 0

Ak Parti üye sayısını 181 bin olarak açıkladı

Ak Parti üye sayısını 181 bin olarak açıkladı

Ak Parti Adana İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 50. Danışma Meclisi toplantısı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Başkanlığında yapıldı.
Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen 50. Danışma Meclisi Toplantısında konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, partililerden, AK Parti hükümetinin ülkeye yaptığı hizmetleri iyi anlatmalarını istedi. Arınç şöyle konuştu:
“Halkımıza anlatabileceğiniz, ülkemiz için ürettiğimiz o kadar çok hizmet var ki, hangisinden başlasak saatlerce anlatabiliriz. Üç dönemdir iktidardayız ve her geçen gün oy oranımızı artırarak devam ediyoruz. Eski ile kıyas edilemeyecek adımlar atıldı, büyüme rekorları kırıldı. Teşkilat mensupları olarak sizlerden isteğimiz çalışmalarınıza küsmeden, darılmadan devam etmenizdir. Siyasette bazen her şey gönlümüze göre olmayabilir. Bu partide herkes her görevi yapabilmeli, verilen görevi beğenmemek olmaz. Aday olursun görev verilir veya verilmez, ama kırılmadan partimizde kalmaya devam etmelisiniz. Buna benzer olayları geçmişte yaşamış olabiliriz, bundan sonra pek yaşayacağımızı sanmıyorum. Biliyorum ki; AK Parti ailesi içinde olmak herkes için önemlidir, sizlerde bizim için çok önemlisiniz. Bu önem hepimizi birbirimize sımsıkı bağlıyor.”
İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, partiye yeni üyeler kazandırmak için gayret ettiklerini, görevi devraldıklarında 126 bin 535 olan üye sayısının 181 bin 271'ye ulaştığını açıkladı. Yağcı, 'Bize verilen yüzde 15 yeni üye kazandırma hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üye sayısı bakımından 57. olan sıralamamızı yeni artış ile 45. sıraya yükselttik. Artış oranımız il bazında yüzde 43,32 olurken, yüzde 13’le yeni üye sayısını yakaladık sayılır. Yerel seçimlere yaklaşırken üye sayımızı daha ileriye götürmemiz gerekiyor' dedi.
AK Parti 50. Danışma Kuruluna Adana Milletvekilleri Ali Küçükaydın, Fatoş Gürkan, Necdet Ünüvar ve M. Şükrü Erdinç, Belediye Başkanları, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ay ve partililer katıldı.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°