AKINCI CHP’DEN YÜREĞİR’E ADAY ADAYI
Manşet Haber 29.10.2018 17:01:16 0

AKINCI CHP’DEN YÜREĞİR’E ADAY ADAYI

AKINCI CHP’DEN YÜREĞİR’E ADAY ADAYI

CHP Seyhan ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Av. Yusuf Akıncı, CHP Yüreğir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.
104 yaşındaki babasının elini öperek start veren Av.Akıncı, Yüreğir'de birlik ve beraberliği tesis etmek için aday adayı olduğunu belirtti. CHP Yüreğir Belediye Başkan Aday Adaylarının hepsini yapacağı açıklamaya davet eden Av.Yusuf Akıncı, 'Hiç birimiz birbirimize rakip değiliz.Hepimiz partimizin başarısı için Yüreğir'de il el ele, kol kola çalışmaya devam edeceğiz.'dedi.
Av. Akıncı'nın aday adaylığı açıklamasına CHP Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayları Kamuran Karaca ve Sezai Çeliker de katıldı.
1989 RUHUNU CANLANDIRACAĞIZ
Yüreğir'de hedefinin yerinde yönetim olduğunu ifade eden Av. Akıncı, '1989 ruhunu yeniden canlandırıp, Yüreğir'de ve Büyükşehir'de başarıyı yakalayacağız. Barışa ihtiyacımız var. Yüreğir Belediyesi'nde yerinde yönetimi tesis ederek, başarılı hizmetlere imza atacağız.Partimizi eski güzel günlerine yeniden kavuşturarak, kardeşlik içinde, ayrım yapmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden Yüreğir'in makus talihini yeneceğiz.'diye konuştu.
KAZANMAK İÇİN İDDİALIYIZ
Siyasetin iddia işi olduğunu söyleyen Av.Yusuf Akıncı, 'Kazanmak için yola çıktık. Kazanmak için iddialıyız.Bizim adaylığımızdan sonra Yüreğir'de aday adayının sayısının artmasına mutlu olduk.İki hedefimizden biri de Yüreğir'deki aday adayı sayısının azlığını yenmekti.Kazanmak için doğru aday tespiti yapılmalıdır. Örgütsel bütünlüğü sağlayabilirsek, politikalarımızı halka iyi anlatabilirsek Yüreğir'de seçimi kazanabiliriz.Ezilenlere ve sömürenlere yakın duruşumuz, sola bakan yüzümüz ile yılmadan çalışmalıyız.'dedi.
CHP HALKIN PARTİSİDİR
CHP'nin elitlerin değil halkın partisi olduğunu belirten Av.Akıncı, 'Adaylarımız kendi çıkarlarını değil, partilerinin çıkarlarını ön planda tutmalıdır.Partim adaylık görevi verdiği takdirde Yüreğir'de kesinlikle kazanacağımızdan eminim.Yüreğir'in beldelerinin her birinde eski belediye başkanlarımızı da görevlendirerek, bu bölgeleri yerinde yönetim ile kalkındıracağız.Yüreğir'e 1989 yılından bu yana hizmet verilmedi. Bunu da yine solcu bir belediye yaptı.'diye konuştu.
Av.Yusuf Akıncı'nın açıklamasına, CHP Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayları Kamuran Karaca ve Sezai Çeliker'in yanı sıra Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediye meclis üyeleri ve partilileri de destek verdi. Karalar, Av. Akıncı ile uzun yıllara dayanan bir tanışıklığı olduğunu söylerek, 'Seyhan Belediyesi'nde birlikte çalıştığımız bir arkadaşımız. Bu dönem tüm belediye meclis üyelerimiz gibi Av.Yusuf Akıncı da üstün bir çaba gösterdi. Ben zaten Yüreğir'in evladıyım. Yüreğir'in sorunlarını da iyi bilirim. Bu dönem Yüreğir'de belediye başkan aday adaylarının sayısının artması, başarılı olacağımızın da bir göstergesidir. Av.Akıncı'ya çıktığı yolda başarılar diliyorum.'diye konuştu.


YAZARLAR

36.3° / 23.2°