Aldırmaz, meclisi olağanüstü topladı, ne konuştu?
Manşet Haber 28.12.2012 17:04:07 0

Aldırmaz, meclisi olağanüstü topladı, ne konuştu?

Aldırmaz, meclisi olağanüstü topladı, ne konuştu?

zihni_aldirmazBüyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, cami yeri ve çamlık gibi konularda kamuoyunun istediği şekilde hareket edeceklerini açıkladı.
Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin olağanüstü toplantısında grup başkan vekillerinin konuşmalarının ardından açıklamada bulunan Zihni Aldırmaz, belediye meclis üyeleri ve başkanların çok önemli ve yararlı görevler yaptığını belirten Zihni Aldırmaz, “Bir kişinin yönlendirmesiyle, hatırla gönülle imar planlarındaki herhangi bir parselin değişmesi sözkonusu değildir. Kaldı ki kanunen belediye meclisine gelecek bir maddenin 8 aşaması vardır” dedi.
Hiçbir belediye meclis üyesini zan altında tutacak hiçbir açıklaması olmadığını da vurgulayan Zihni Aldırmaz, “Böyle bir tavrım olamaz. Ben de bu meclisin bir üyesiyim” ifadesini kullandı.
Son günlerde tartışılan cami yeri ve çamlık konularında da açıklamalarda bulunan Zihni Aldırmaz, şöyle devam etti:
“Gerek cami, gerek çamlık ve gerekse diğer konularda kamuoyunun hassasiyetini biliyorum. Bu konularda kamuoyunun istediği şekilde hareket ederiz. Kamuoyu çamlık arsasının park olmasını istiyorsa park yaparız, içinde kültür merkezi olmasını istiyorsa kültür merkezi yaparız. Ama 25 binlik planda eskiden gelen bir uygulama vardı. Bu geçmişten gelen bir uygulamaydı. Ben 5 tane resmi kuruma ait yerle ilgili meclis üyesi arkadaşlarıma buraların kamu yeri olduğunu söyledim. 25 binliğe aykırı olan bu maddeler plan bozma sebebidir. ‘Bunların arkasındayım’ dedim. Hala da arkasındayım. İstediğim; okul, cami, resmi kurum vs yeri. Herhangir kişinin yeri değil. Kaldı ki yasal olursa herhangi bir kişinin işi de olsa onun da arkasında olurum.”
Planın sadece belediye meclisi ve müteahhitleri ilgilendiren bir şey olmadığını belirten Zihni Aldırmaz, toplumun tüm kesimlerinin buna sahip çıkması gerektiğini kaydetti.
Zihni Aldırmaz, “Belediye meclis üyeleri olarak birlikte bir şeyler üretmeye çalışıyoruz. Zaman zaman hatalar da olabilir. Kamuoyundan gelen hassasiyetleri geriye dönüp düzeltiyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Zihni Aldırmaz’ın meclise iade ettiği gündem maddeleri ile ilgili teklifler, imar komisyonu başkanlığında tüm komisyonlara havale edildi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°