Aldırmaz’a ödül Bakan Günay’dan
Manşet Haber 21.10.2012 12:46:25 0

Aldırmaz’a ödül Bakan Günay’dan

Aldırmaz’a ödül Bakan Günay’dan

Adana(Ulus)--Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği yarışmada Adana Büyükşehir Belediyesi, tarihinde ilk kez “Uygulama” ödülü kazandı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ödülü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katıldığı törenle aldı.
Antalya’da düzenlenen Restorasyon Renovasyon Kültür Mirası Koruma Fuarı programı kapsamında düzenlenen ödül töreni Antalya Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Ödül töreninin açış konuşmasını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bakanlık olarak Tarihi Kentler Birliği ile çok yakın çalıştıklarını belirterek, “Kentlerimizde tarihi mirasımızın korunması konusunda son dönemde duyarlılık sağlandı. Bunda Tarihi Kentler Birliği’nin ÇEKÜL Vakfı’nın büyük payı var. Yerel Yönetimlerin tarihi mirasın korunmasıyla ilgili özgün çalışmaları da olumlu etkiler yaratıyor” dedi.
Türkiye’de tarihi koruyarak geleceğe taşımak istediklerini belirten Bakan Günay, Türkiye’nin ayağa kaldırıp dünyaya tanıtacağı çok eser olduğunu söyledi. Törende ayrıca Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Tarihi Kentler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Metin Sözen ve Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Üyesi Ruşen Keleş de birer konuşma yaptı.
ADANA TARİHİNDE BİR İLK
Yarışmada Uygulama ödülü alan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ödülünü Tarihi Kentler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’den aldı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği ve Kentsel Tasarım Dairesi Başkanı Bahadır Dinçer, KUDEB Müdürü Emine Temuçin ve Adana ekibi ödül sevincisi Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile birlikte paylaştı. Tarihi Kentler Birliği etkinliğinde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın diyaloğu dikkat çekti.
Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ı 2013 ilkbaharında Adana’da yapılacak Tarihi Kentler Birliği toplantısına davet etti.
Yeni Adana İmar İnşaat çalışanlarına hizmet içi eğitim semineri verildi


Kamu İhale Kanunu konusunda eğitildiler


Adana(Ulus)-- Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Belediye İktisadi Teşekkülü olarak kamu hizmeti veren Yeni Adana İmar İnşaat Ticaret A.Ş. personeline, hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında “Kamu İhale Kanunu” ve “Kamu İhale Sözleşmesi” hakkında 3 gün süren bilgilendirme çalışması gerçekleştirildi.
Ulaşım Daire Başkanlığı Konferans Salonu’ndaki nazari ve Yeni Adana İmar İnşaat Toplantı Salonu’ndaki tatbiki seminerlerde Kamu İhale Uzmanı Bahadır Kadran tarafından bilgilendirme yapıldı. Konusunda sektörün en uzman kişileri arasında yer alan Bahadır Kadran, Türkiye’nin birçok kentinde bu konuda seminerler düzenlediklerini ve özellikle başta belediyeler olmak üzere çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında yeni yasalar ve uygulamaları hakkında çalışanlara bilgiler vererek, onları doğru şekilde yönlendirip, tecrübe sahibi olmalarını sağladıklarını kaydetti.
Kadran, Adana’da Yeni Adana İmar İnşaat Ticaret A.Ş’nin organize ettiği ve oldukça geniş katılımın gerçekleştiği seminerlerde 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu ve 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşme Kanunu hakkında katılımcıların bilgilendirildiğini açıkladı. Kamu İhale Uzmanı Bahadır Kadran, Uygulamalı açık ihale yapılması ve Kamu ihalelerinde aşırı düşük sorgulama ile ilgili soru-cevaplı eğitimlerin yanı sıra, Kamu ihale kuralları ile ile ilgili uygulamalı eğitimler verildiğini belirterek, bu konuda katılımcıların duyarlılıklarını görmekten mutlu olduğunu ifade etti.
Yeni Adana İmar İnşaat Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Burhan Seçmen de, hizmet içi eğitim çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen bu seminer sayesinde Kamu ihaleleri konusunda uzmanlaşmış elemanlara sahip bir kurum olma niteliğine kavuşacaklarını belirterek, “Kamu kurum ve kuruluşlarındaki nitelikli eleman sıkıntısı ve konularında kendilerini yetiştirmiş personel sorununu çözme konusunda yaptığımız bu çalışma bizlere önemli ölçüde ışık tutmuştur. Kamu ihalelerinin yapımı konusunda yaşanan sıkıntıların böyle bilgilendirme seminerleri ve bu toplantılar sonrasında oluşacak bilgi paylaşım ağları ile büyük ölçüde ortadan kalkacaktır. Ayrıca böyle seminerler sayesinde konularına hakim elemanlarla çalışmak ve onlardan daha verimli hizmetler alabilmek, hem belediyelerimiz, hem de birlikte çalıştığımız kurum ve kuruluşlar açısından büyük fayda sağlayacaktır” dedi.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°