Aldırmaz’dan Akıllı dokunuş!
Manşet Haber 29.09.2012 11:40:46 0

Aldırmaz’dan Akıllı dokunuş!

Aldırmaz’dan Akıllı dokunuş!

Adana(Ulus)--Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Akıllı Dokunuş Projesi” kapsamında tüm ana cadde, bulvar ve kavşakların yeniden düzenlendiğini, trafik akışının rahatladığını, farklı peyzaj uygulamalarıyla Adana’nın görsel güzelliğe kavuştuğunu söyledi.
Atatürk Caddesi’ndeki Akademi Kavşağı olarak bilinen göbekteki çalışmaların tamamlandığını vurgulayan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, diğer uygulamaların Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam’da eş zamanlı olarak devam ettiğini anlattı.
Kavşak düzenleme çalışmalarında engellileri de ihmal etmediklerini bildiren Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Düzenlemeler sırasında engellilerin engellerini kaldırıyoruz. ‘Engelsiz Kent, Engelsiz ülke’ sloganıyla hareket ederek engelsiz yaya geçtleri, standartlara uygun rampalar, görme engelliler için hissedilebilir yüzey kaplama çalışmaları ve sesli trafik sinyalizasyon uygulamalarıyla engelsiz kullanım alanları ve engelsiz mekanlar yaratmaya çalışıyoruz” dedi.
Aldırmaz, ‘Akıllı Dokunuş Projesi’ kapsamında bugüne kadar 18 köprü yaptıklarını, Sarıçam Deresi üzerindeki bir köprü inşaatının daha devam ettiğini, bu sayede hem trafik akışının rahatlıdığını, hem de Adana’nın görsel güzelliğe kavuştuğunu sözlerine ekledi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

39.9° / 25.3°