Alman Büyükelçisi Adana’da
Manşet Haber 26.09.2012 14:16:11 0

Alman Büyükelçisi Adana’da

Alman Büyükelçisi Adana’da

Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.
Almanya’nın Adana Fahri Konsolosu İbrahim Paksoy ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne gelen konuk Büyükelçi, Adana’da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
“İbrahim Paksoy fahri konsolosumuz. Burada bir temsilcimiz var ama Büyükelçi olarak Adana’ya gelmekten mutluyum. Antakya ve Kahramanmaraş’ta Alman Ekonomi Günleri adlı bir etkinlik var. Bundan dolayı Adana’dayım. Adana bizim için önemli bir yer. Bölge ile irtibatımızın güçlenmesi gerekiyor. Tarihi ve diğer açılardan Adana’ya büyük önem veriyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da Adana’nın, Çukurova’nın merkezi olduğunu vurguladı. Geçmişte Çukurova’nın geniş bir bölge olarak tek bir vilayet olduğunu anlatan Zihni Aldırmaz, “Bu bölgede 10 milyon nüfus yaşıyor. İstanbul’dan sonraki en büyük bölge olma özelliğini taşıyor. Bölgesel işbirliği ile birlikte hareket etmeye çalışıyoruz. Çukurova’yı tanırsanız, tüm Türkiye’yi tanımış olursunuz. Çukurova olarak Türkiye’nin Ortadoğu ve Afrika’ya açılan penceresiyiz. Ayrıca enerji üssü olması dolayısıyla Türk cumhuriyetleri ile de bağlantımız var” şeklinde konuştu.
Zihni Aldırmaz, Çukurova’nın dünyanın en önemli ovalarından biri olduğunu belirterek, birçok yerde de Alman eserleri olduğunu söyledi.
Ziyaretin sonunda konuk büyükelçiye Büyükşehir Belediye binası yanındaki Abidin Dino Sanat Parkı’nı gezdiren Zihni Aldırmaz, ayrıca kendisine Çukurova’da Doğa ve Tarih kitabını hediye etti.


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°