Altın Koza birincisi Babamın Sesi vizyona giriyor
Manşet Haber 6.10.2012 16:17:41 0

Altın Koza birincisi Babamın Sesi vizyona giriyor

Altın Koza birincisi Babamın Sesi vizyona giriyor

Adana 19. Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü kazanan, Babamın Sesi sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor
Dünya galasını 41. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde ana yarışma bölümünde yapan “Babamın Sesi” filminin, Türkiye galasını 31. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde gerçekleştirildi ve En İyi Senaryo ödülünü “Tepenin Ardı” ile paylaştı. Babamın Sesi son olarak 19. Adana Altın Koza Film Festivali’nde son dönemin en çok merak edilen ve ses getiren filmlerinin bulunduğu ulusal yarışma bölümünde yarışarak, festivalden En İyi Film ve En İyi Senaryo ödüllerinin sahibi oldu.

Kahramanmaraş Katliamı’ndan etkilenen bir ailenin hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmenliğini Orhan Eskiköy veZeynel Doğan beraber yaparken, yapımcılığını Özgür Doğan üstleniyor. Filmin yönetmenlerinden Zeynel Doğan’ın ailesinin hikayesinden yola çıkılarak oluşturulan Babamın Sesi’nin senaryosu Orhan Eskiköy’e ait. Filmin başrollerinde ise Zeynel Doğan’la beraber annesi Basê Doğan ve eşi Gülizar Doğan yer alıyor.

“Babamın Sesi” filminin çekimleri Elbistan ve Diyarbakır’da yapıldı. Film, Türkiye-Almanya-Fransa ortak yapımı olarak gerçekleştirildi. 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar Platformu'nda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen proje geliştirme desteği ve Melodika tarafından verilen Post Prodüksiyon Destek Ödülü'ne layık görülen Babamın Sesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan da yapım desteği aldı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°