Altın Koza-  Frankfurt Türk Film Festivali işbirliği
Manşet Haber 17.11.2012 01:10:47 0

Altın Koza- Frankfurt Türk Film Festivali işbirliği

Altın Koza- Frankfurt Türk Film Festivali işbirliği

Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen “12. Frankfurt Türk Film Festivali”nin ‘onur konuğu’ olan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Frankfurt ile Altın Koza Film Festivali’nin gelecekte birlikte hareket edeceğini söyledi.

Çağan Irmak’ın “Dedemin İnsanları” adlı filmin gösterimi ile başlayan festivale Frankfurt Başkonsolosu İlhan Saygılı, Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile ünlü oyuncular Müjde Ar, Aytaç Arman, Çağan Irmak, Ezgi Mola, ünlü tiyatro sanatçısı Erden Alkan, Hessen Bilim ve Sanat Bakanlığı’ndan Günter Schmitteckert, NASPA Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Bertram Theilacker ile birlikte sanat, siyaset, ekonomi ve iş dünyasından seçkin davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Frankfurt CineStar Metropolis sinemasında düzenlenen ve Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın ‘onur konuğu’ olarak davet edildiği ‘12. Frankfurt Türk Film Festivali’nin açılış konuşmasını yapan Festival Komitesi Başkanı Hüseyin Sıtkı, katılımcılara teşekkür etti. Altın Koza Film Festivali’nin son yıllarda ivme kazandığını ve Türk Sineması’nın parlayan yıldızı olduğunu vurgulayan Hüseyin Sıtkı, Zihni Aldırmaz’ın bu nedenle Almanya’daki festivale ‘onur konuğu’ olarak devet edildiğinin altını çizdi.

Hessen Eyaleti Bilim ve Sanat Bakanlığı’ndan Günter Schmitteckert, yönetmen Çağan Irmak, Frankfurt Başkonsolosu İlhan Saygılı, Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann, ünlü sinema sanatçıları Aytaç Arman ve Müjde Ar’ın konuşmalarından galaya katılanlara hitabeden Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Frankfurt’ta olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Frankfurt ile Adana Altın Koza Film Festivali’nin gelecekte birlikte hareket edeceğini söyleyen Zihni Aldırmaz, “Türk Sineması deyince Yeşilçam; Yeşilçam deyince de Çukurova yani Adana akla gelir. Hemşehrimiz Aytaç Arman ve 17. Altın Koza Film Fesitvali’nin ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ alan sanatçımız Müjde Ar da burada. Sayın Arman ve Sayın Ar başta olmak üzere festivale katılanlara saygılarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu.

12. Frankfurt Türk Film Festivali Komite Başkanı Hüseyin Sıtkı ile festivale destek olanlara teşekkür eden Zihni Aldırmaz, “Bundan böyle bu festivale biz de destek olacağız, katkı koyacağız. 12. Frankfurt Türk Film Festivali ile kardeş festival olacağımızı ilan ediyor, burada bulunan tüm dostları 20. Altın Koza Film Festivali’ne davet ediyorum. Adana’da buluşmak üzere” dedi.

 

YAZARLAR

36.3° / 23.2°