Altın Koza
KÜLTÜR-SANAT 20.08.2012 03:19:00 0

Altın Koza' ya yoğun ilgi

Altın Koza' ya yoğun ilgi

 Adana (Ulus)-- “19. Altın Koza Film Festivali” ile “Adana’dan Anadolu’ya Türk Sineması Yollarda” sloganlarıyla yola çıkan Büyükşehir Belediyesi Gezici Sineması etkinlikleri gittiği her kentte büyük ilgi görüyor.

Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, 1 Şubat 2012-17 Ağustos 2012 tarihleri arasında “19. Altın Koza Film Festivali” ile “Adana’dan Anadolu’ya Türk Sineması Yollarda” etkinliği yerel gazetelerde 773 kez, ulusal gazetelerde 806 kez, yerel televizyonlarda 98 kez, ulusal televizyonlarda 185 kez haber oldu. “19. Altın Koza Film Festivali” internet sitelerinde 11.385 kez yer alırken, “Adana’dan Anadolu’ya Türk Sineması Yollarda” etkinliği ise 15.814 kez haber olarak kullanıldı.

 “ALTIN KOZA ANADOLU’NUN FESTİVALİDİR”

Altın Koza Film Festvali’nin Türkiye’nin en önemli festivali olduğunu söyleyen Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “İstanbul ve Ankara’da da çeşitli film festivalleri düzenleniyor. Onların misyonu farklı, Altın Koza’nın üstlendiği misyon farklı. Bu yıl en önemli yönetmenlerimizin, filmlerini festivalimize göndermeleri, bizim için gurur kaynağı olduğu gibi, Altın Koza’nın hangi düzeye geldiğini de kanıtlamıştır. Halkla en çok bütünleşen festival Altın Koza’dır. Her zaman söylediğim gibi Altın Koza Anadolu’nun Festivalidir” şeklinde konuştu.

17-23 Eylül 2012 tarihlerinde düzenlenecek olan 19. Altın Koza Film Festvali’nin mükemmel geçmesi için tüm imkanlarını seferber ettiklerini vurgulayan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Büyükşehir Belediyesi ve Altın Koza yönetimi olarak bu yıl da en iyi festivali yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

“TÜRK SİNEMASI’NI ANADOLU İLE BULUŞTURUYORUZ”...

“Adana’dan Anadolu’ya Türk Sineması Yollarda” sloganlarıyla yola çıkan 38 il, 61 noktada 14.500 km. katedip 36 milyon insanla buluşacak olan Büyükşehir Belediyesi Gezici Sineması’nın bugüne kadar 34 noktada etkinlik düzenlediğini kaydeden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “27 noktamız daha var. Türk sinemasını Anadolu insanı ile buluşturuyoruz. Anadolu insanından aldığımız sevgi ve selamları, 17 Eylül 2012 tarihinde başlayacak 19. Altın Koza Film Festivali’nde, sinema sanatçılarına aktaracağız” şeklinde konuştu.

 

YAZARLAR

36.3° / 23.2°