Anafarta: Uzmanlarla çalışacağız
Manşet Haber 28.10.2012 15:17:57 0

Anafarta: Uzmanlarla çalışacağız

Anafarta: Uzmanlarla çalışacağız

Adana(Ulus)--CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Soner Anafarta, Şehir Plancıları Odası Adana Şube Başkanı Ulaş Çetinkaya’yı ziyaretinde, belediyecilikte proje yapılmadan yola çıkılamayacağını belirtti. Çok sayıda projesi bulunduğunu kaydeden Anafarta, “Her şeyi bilen değil, uzmanlara danışan bir başkanlık anlayışımız olacak. Proje adamıyım ve çok sayıda projem var” dedi.
Soner Anafarta, Adana’nın şehir planı yapısının ve hayata geçirilmesi gereken birçok değişimle ilgili donelerin kendisi için çok önemli olduğuna dikkat çekti. Anafarta, “Seyhan’la ilgili çok projem var. İlk 11'ini açıkladım. Yeri ve zamanı geldiğinde hepsini tek tek açıklayacağım. Zaten belediyecilikte proje yapılmadan kesinlikle yola çıkılmaz. Adana’da çarpık kentleşme almış başını gitmiş, kuzey ve güney karışık. Bunu düzeltmek de bu memleketin yetiştirdiği bir genç olarak tabii ki bizim işimiz” dedi.
“KAPIMIZ HERKESE AÇIK”
Bir belediye başkanının her şeyi bilmesinin mümkün olmadığını aktaran Anafarta sözlerini şöyle sürdürdü: “Kimse her şeyi bilemez. Konusunda uzman olan kişilerle görüşeceğiz. Adana için neyin daha iyi olacağına, halka nasıl hizmet verileceğine birlikte karar vereceğiz. Ortak çalışmalar; TMMOB’ye bağlı odalar, sivil toplum kuruluşları ve vakıflar gibi yapılanmaları da kapsayacak. Adana’ya hizmet etmek isteyen bir belediye başkanı zaten makamında durmaz ve şehri gezip sorunları tespit eder. İşinin uzmanı kadrolarla çalışacağız. Böylece çoğulculuk,katılımcılık artacak ve bu halka yansıyacak. Kapımız herkese açık. Yeter ki bu Adana’nın menfaatine olsun. Aday olup seçildiğim takdirde Adana’yı gerçekten sevenlere, Adana için bir şeyler üretmek isteyenlere, belediyenin olanakları doğrultusunda elimden gelen desteği vereceğim.”
ÇETİNKAYA: “YENİ YÜZLER GEREKLİ”
Şehir Plancıları Odası Adana Şube Başkanı Ulaş Çetinkaya da, Adana’nın sağlıklı şekilde gelişmesi için tüm belediye yetkililerin birbirlerine yardımcı olmaları gerektiğini, burada amacın halka yardım etmek olduğunu ifade etti.
Çetinkaya, “Halk, belediye başkanlığı veya milletvekilliği makamlarında yeni yüzler görmek istiyor. Çünkü halk artık hizmet bekliyor. Hizmet de elbette ekonomisi güçlü bir belediye ile mümkündür. Yani Seyhan’a talip olanların iyi bir kadro kurması, üretken projelerle ortaya çıkması şart. Biz oda olarak çok güçlü ve etkiliyiz. Adana’nın ekonomik, kültürel, siyasi ve fiziksel sorunları var. Seyhan’ın en önemli sorunları da bunlardır. Fiziksel sorunu biz çok iyi çözeriz. Kentin menfaati için oda olarak biz hazırız. Önemli olan eylemin nasıl gelişeceğidir. Ekonomik açıdan da çalışmalar yapılmalı ve bunu geliştirecek eylemler hayata geçirilmelidir. Belediyeler böylece güçlü bir ekonomiye sahip olur” diye konuştu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°