Atlasjet Adana’ya 3 seferle başlıyor
Manşet Haber 11.01.2013 17:01:13 0

Atlasjet Adana’ya 3 seferle başlıyor

Atlasjet Adana’ya 3 seferle başlıyor

atlasjet_adanaAtlasjet, bugünden itibaren haftanın her günü İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Adana’ya  günde üç sefer uçmaya başladı.

Adana’da gerçekleştirilen Atlasjet hat açılış törenine, Adana Vali Yardımcısı İbrahim Avcı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da katıldı.

Günde karşılıklı olarak üç sefer ile Adana uçuşlarına başlayan Atlasjet, BusinessClass ve EkonomiPlus ayrıcalıklarını şimdi de Adana’ya  taşıdı. Yüksek hizmet kalitesini ve ulaşılabilir fiyatlarını  daha fazla yolcusuna ulaştırmayı hedefleyen Atlasjet, Adana’nın ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 15 Ocak’ta Gaziantep’e, 18 Ocak’ta Kayseri’ye, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 22 Ocak’ta Van’a, 29 Ocak’ta Kars’a; Ankara’dan ise Nisan ayı itibarıyla Diyarbakır’a ve Van’a uçmaya başlıyor.

Türkiye'nin en eski havalimanlarından birisi olan Adana Havalimanı özellikle son yıllarda pist ihtiyaçlarınnı tamamlanması, diğer altyapıyla ilgili sıkıntılarının bitmesi nedeniyle son 3-4 yıldır 500 bin civarında yıllık yolcu artışı olduğunu söyleyen Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, konuşmasına şöyle devam ett:

“Geçen yılki resmi rakamlarımız 3 milyon 250 bin yolcuyu taşımışken, 31.12.2012 tarihi itibarıyla 3 milyon 756 bin yolcuyu taşımış bulunuyoruz. Dolayısıyla hem zamandan hem daha iyi hizmet alma anlamında Türk insanın havacılıkla barıştığını söyleyebiliriz. Bugün bir havayolumuz daha, Atlas Havayolları daha önce Kıbrıs-Adana uçuşunu yaparken şimdi günde 3 defa İstanbul uçuşlarını yapacak. Hem Adanamıza, hem de bölge insanınıa daha iyi, kaliteli hizmet verme yönünde bir çeşitlilik ve alternati sunacaklar.” Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz yaptığı konuşmasında “Atlasjet Adana'ya hizmet vereceği için son derece mutluyuz. Hiç beklemeden, kapalı olmadan hizmet veren havalimanımız var. Atlasjet firmasının günde 3 seferle hizmet verecek olması çok önemli. Çünkü, bir çok zaman kısa sürede gidip gelmeyi arzu ettiğimiz halde gidemediğimiz noktalar vardı. Bunun hızla kapanıyor olması bizim için çok önemli”

Mersinli olarak Adana hat açılışının kendisi için ayrıca öneml iolduğunu söyleyen Atlasjet İcra Kurulu Başkanı Sami Alan, şöyle konuştu:

“Atlasjet'in Adana uçuşlarını bugün itibarıyla günde 3 sefer olarak başlatmayı sizlerle birlikte kutluyoruz. Mimarların çok beğendiğim sözü vardır; bir medeniyeti anlamak isterseniz yollarına bakınız, yollar size o medteniyet hakkında fikir verir. Yeni bir medeniyet yaratmak istiyorsanız, o zaman yol yapınız. O yol medeniyet olarak doğacaktır. Biz de İstanbul'dan Adana'ya yeni bir yol açtık. Diyeceksiniz ki; zaten vardı yollar, diğer havayolları İstanbul'dan Adana'ya uçuyorlar , siz farklı olarak ne getirdiniz? Biz yolcumuz ne istiyorsa, ona en çok kulak kabartan havayoluyuz. Farkımız buradan başlıyor. Bizden ne istiyorsunuz? Anketlerle soruyoruz. Şunu söylüyor; Zamanında kalkın. Yaz tarifesi boyunca yüzde 93 zamanında kalkışla Atlasjet birinci havayolu. Her 8 uçağa bir adet ekibiyle backup, yedek uçak tutan tek havayoluyuz. Çünkü yolcusunu en çok seven havayoluyuz. İkincisi bagaj kaybı, Atlasjet'e bindiğinizde ihtimal binde 1 bile değil, bu konuda da şampiyonuz. Üçüncüsü, biz Anadoluyuz biz misafir perveriz. Uçak içinde sunduğumuz ikram yiyecek içeceği satmayı bizim kültürümüze pek uygun bulmuyorum. Uçak içinde EkonomiPlus'ta bile sıcak ikram veren tek havayoluyuz. İstanbul hariç, uçtuğumuz her noktada şehir içine ve yakın civar önemli şehirlere otobüs servisi koyan, bunu standart olarak sunan tek havayoluyuz dedi.
THY’nin ardından Bussines Class hizmeti sunan tek havayolu olduğuna dikkat çeken Alan, konuşmasına şöyle devam etti:

”BusinessClass, bizden talep edilen bir hizmet ve biz de bu hizmeti sunan tek özel havayoluyuz. Bir başka konu koltuk aralıkları, THY dışında koltuk aralıkları sıkıştırılır. Uçağa olabildiğince yolcu alınmak istenir. Bunun amacı bellidir; maliyeti azaltalım, fiyatları düşürelim. Bunun doğru olduğu senaryolar olabilir ama biz yolcumuzu düşünüyoruz. Koltuk aralıklarımızın 77 santimetre olduğunu her defasında vurguluyoruz. Bugün en büyük ihtiyaçlardan biri, indiğiniz yerlerde araç kiralamak. Uçtuğumuz her noktada 7 gün önce alınan rezarvasyonlarda 49 liraya araç kiralıyoruz. Son gün olursa sadece 69 lira. Bussines Class ile uçtunuz, biraz üst sınıf beklentiniz var, üst segment bir araç kiralamak istiyorsunuz. Günlük 99 liraya istediğiniz yerde araç kiralayabiliyorsunuz. Bir başka özelliğimiz daha, onu yeni başlayacağız, İndiğiniz yerde araç kiralamak istemiyorsunuz, bir işiniz var görüp geleceksiniz. Şoförlü VIP araç tahsis ediyoruz. İster sizi evinizden alıyor, isterseniz ineceğiniz yerde sizi gideceğiniz yere bırakıyoruz. Bunun için ücret almıyoruz. Bir başka ayırt edici farkımız, 10 kere uçtunuz biri ücretsiz oluyor. Bunları yaparken, bunun fiyatı nedir dediğiniz de Ekonomiplus'ta bilet satıyoruz 100 biletten 90'ı 2 basamaklı. Yani 99 lira ve altı. 7 gün önce uçarsanız 77 lirayı garanti ediyoruz. Bussines Class ürünü de sadece o anki ekonomi fiyatı neyse onun üzerine bir 100 lira daha koyuyorsunuz. Bussines Class aldığınızda bu ayrıcalıklar dünyasına giriyorsunuz.”

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°