Avukatlardan turnuva
SPOR 2.01.2013 13:17:26 0

Avukatlardan turnuva

Avukatlardan turnuva

baro_futboltakimiAdana Barosu, kentin kurtuluş günü anısına 5 Dcak Kurtuluş Kupası spor oyunları düzenledi.

Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, Adana’nın kurtuluşunun 91. yıldönümünde Avukatlar Arası Spor Oyunları futbol ve basketbol turnuvası düzenlediklerini açıkladı. 4-6 Ocak 2013 tarihleri arasında yapılacak Avukatlar arası Spor Oyunları turnuvası ile ilgili bilgi veren  Baro Başkanı Av. Mengücek Gazi Çıtırık, şöyle konuştu:

'Turnuvanın isminin 5 Ocak Kurtuluş Kupası olarak verilmesinin ayrı bir anlamı vardır. İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. Yıldönümünde bu turnuvayı düzenlemenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Sporun ayrıştıran, öteleyen, kamplaştıran değil; birleştiren, kaynaştıran ve kardeşlik duygularını ön plana çıkaran bir yönü vardır. Turnuvamıza da anlayışının hakim olacağına inanıyorum. Turnuvamızı katılan tüm baro takımlarımıza başarılar diliyor, karşılaşmaların fair-play ruhu içerisinde geçeceğine inanıyorum.  '

Turnuvaya futbol dalında; Hatay Barosu, Bursa Barosu Yeşil Futbol Takımı, Niğde Barosu Futbol Takımı, İstanbulls Barosu Futbol Takımı, İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı, Ankara Barosu Ankyra Futbol Takımı, Gaziantep Barosu Zeugma Futbol Takımı ve Adana Barosu Futbol Takımı.

Basketbol dalında; İstanbul Barosu Basketbol Takımı, Ankara Barosu Basketbol Takımı, İzmir Barosu Basketbol Takımı ve Adana Barosu Futbol Takımı katılacak.

Turnuva öncesi Baro Tesisleri’nde 4 Ocak 2013 Cuma günü saat 19.30’da tüm katılımcılar onuruna yemek verilecek.

 

 

YAZARLAR

40.9° / 23.3°