Az öğrenci ile kaliteli eğitim
Manşet Haber 18.12.2012 09:48:46 0

Az öğrenci ile kaliteli eğitim

Az öğrenci ile kaliteli eğitim

adana_btuAdana(Ulus)--
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, az öğrenci ile kaliteli eğitim vereceklerini söyledi.

Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) Başkanı Seyfettin Alpat, Genel Sekreter Mehmet Aydın, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Vural, Bayramali Sivaslıoğlu, Hakkı Polat ve Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Arık’ı makamında kabul eden Rektör Prof. Dr. Ersoy, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İş garantili üniversite olacaklarını belirten Rektör Prof. Dr. Ersoy, marka üniversite olmak içinde çalışmalarının yoğunlaştığını kaydetti.  Her bölüme en fazla 25 öğrenci alacaklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Ersoy, “Öğrencilerimiz, eğitim zamanında haftanın bir gününü anlaşma yaptığımız fabrikalarda geçirerek pratik yapma imkanı bulacak. Ayrıca, her 5 öğrenci için bir danışman atayarak, eğitim sorunları dışında sosyal sorunlarına da çözüm arayacağız.” dedi.

Kadro sıkıntılarının bulunmadığını da söyleyen Rektör Prof. Dr. Adem Ersoy, 2013 yılının Ekim ayında öğrenci almaya başlayacakları müjdesini verdi. Bölgenin ihtiyacını karşılayacak yeni merkezleri de 2 ay içinde hayata geçireceklerinin müjdesini veren Rektör Prof. Dr. Ersoy, “Bölgenin eksiklerini tespit ediyoruz. Adana tarım bölgesi. Çiftçimizin yetiştirdiği ürünlerin üzerindeki ilaç kalıntılarını tespit edecek bir merkez kuracağız. Üreticimiz artık Adana dışında çözüm aramayacak. Böylece hem Adana hem Türkiye hem de çiftçimiz kazanacak.” şeklinde konuştu.

Adana’daki sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapacaklarını da belirten Rektör Prof. Dr. Ersoy, “Yönümüzü Adana’ya çevireceğiz. Kentimizdeki STK temsilcilerinden manevi destek bekliyoruz. Bazı STK temsilcileri bilgi sahibi olmadan fikir beyan edip, ön yargı oluşturuyor. Ayrıca, Adana’da kazanan zenginlerimizden, tamamını yapamıyorsa en azından fakültenin bir katını yapmalarını bekliyorum.” diye konuştu.

Değerli bir eğitimcinin Adana’ya katma değer sağlayacağından emin olduklarını söyleyen AGİD Başkanı Seyfettin Alpat da, Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy’a başarı dileklerinde bulundu.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°