Bahçeli
Manşet Haber 13.08.2012 16:37:46 0

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na telgraf

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na telgraf


MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılması nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na telgraf göndererek, 'geçmiş olsun' dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK'lılar tarafından kaçırılmasıyla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na telgraf gönderdi. MHP lideri Bahçeli, telgrafında 'Geçmiş olsun' dileğinde bulundu.


Meclis'te bir basın toplantısı düzenleyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da CHP'ye 'geçmiş olsun' diledi.


Olayı, ''üzüntü ve endişe verici'' olarak nitelendiren Vural, ''Bir an önce sağ salim dönmesini bekliyoruz. Tüm bunlara karşın terör örgütü PKK'nın Türk milletini egemenliğini rehin alamayacağının gösterilmesi gerekir'' diye konuştu.


'TERÖR ÖRGÜTÜ DEMOKRASİYİ REHİN ALAMAYACAK'

''Terör örgütü egemenliği, demokrasiyi rehin alamayacaktır'' ifadesini kullanan Vural, şöyle devam etti:


''Bu eylemler, terör örgütünün nasıl cüretkar hale geldiğini göstermesi bakımından ibretlik. Hem AKP'yi hem CHP'yi uyarıyoruz; terörle mücadelenin dimdik yanında durmalıyız. Bu milletin iradesini rehin alamayacağını ve bölücü emellerini hazmettiremeyeceğini göstermenin zamanıdır. Bölücü terör örgütü Meclis'i yönlendirmeyecektir. Terör örgütü, bir milletvekilini rehin almış olabilir, ama bu milletin egemenliğini rehin alamayacaklar, Oslo'yu Meclis'e taşıyamayacaklar.


Kaçırma olayının hangi amaca hizmet edeceğini iyi idrak etmeli ve bu konuda TBMM iradesinin PKK terör örgütü tarafından ipotek altına alınamayacağı gösterilmelidir.


Bu eylem belki de TBMM'yi yarın toplantıya çağıran CHP'nin, PKK terör örgütünün propagandasının zemini olabilecek bir toplanma iradesini gözden geçirmesine vesile olur. Terörle mücadele konusunda Mehmetçiğin yanında olalım. Terör örgütünün, siyasi amaçları doğrultusunda TBMM 'yi yönlendirmesine izin vermeyelim. Biz terörle mücadelenin yanında yer aldığımızı göstermek amacıyla yarınki toplantıya katılmıyoruz.''


 


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°