Benim Mahallem Ana sınıfı yaptırıyor
Manşet Haber 18.10.2012 10:30:25 0

Benim Mahallem Ana sınıfı yaptırıyor

Benim Mahallem Ana sınıfı yaptırıyor

Adana(Ulus)--“Benim Mahallem Canım Mahallem” Kampanyası kapsamında Hacı Özcan Sinağ İlköğretim Okulu'na tam donanımlı anasınıfı yapılacağı açıklandı.

Vali Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş tarafından yürütülen Benim Mahallem Canım Mahallem Kampanyası kapsamında Valilikte toplantı düzenlendi.Toplantıya Aylin Coş, Vali Yardımcısı Halis Arslan, Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Denge, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Hüseyin Çil ve 10 Lions kulüp başkanı katıldı.
Proje hakkında bilgi veren Aylin Coş, 'Benim Mahallem Canım Mahallem Kampanyası' kapsamında Tellidere, P.T.T. Evleri, Yavuz Sultan Selim ve Kurttepe mahallelerinin eğitim, sağlık, çevre ve altyapı konularında yürütülecek faaliyetler ile sosyal, ekonomik ve kültürel sorunlarının çözülmesi konusunda çalışmalar yapıldığını söyledi.
Toplantıda 10 Lions kulüp başkanı tarafından, Sarıçam ilçesi Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde bulunan Hacı Özcan Sinağ İlköğretim Okulu'na tam donanımlı bir Anasınıfı yaptırarak, okulda eksik olan sınıfların akıllı tahta ile donatılması, tuvaletlerin yapılacak keşiften sonra onarılması, ayrıca tüm okul öğrencileri göz sağlığı taraması ile ağız ve diş sağlığı eğitimi verilerek diş macunu ve fırçası dağıtılması, okul bahçesinin ise ağaçlandırılmasının yapılacağı belirtildi.
Kulüp başkanları 'Benim Mahallem Canım Mahallem Kampanyası' projesini sonuna kadar destekleyerek, yapılacak çalışmalara destek olacaklarını bildirdiler.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°