Beytüşşebap’tan acı haber:  10 şehit
Manşet Haber 3.09.2012 13:29:01 0

Beytüşşebap’tan acı haber: 10 şehit

Beytüşşebap’tan acı haber: 10 şehit

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ne bölücü terör örgütünün askeri birliklere uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırısında 10 asker şehit oldu, 7 kişi yaralandı. Teröristlerden en az 20’sinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Beytüşşebap İlçesi'ndeki saldırının geceyarısı başladığı bildirildi. Kalabalık terörist grup ilçe yakınındaki Kato Dağı eteklerinde geçici olarak bulunan Bolu Komando Tugayı'na bağlı birliğin üs bölgelerine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Aynı saatlerde, ilçe merkezine sızan bir başka terörist grubun da Kaymakamlık, Polis Lojmanları ve diğer resmi kuruluşlara ateş açmaya başladı. Saldırıya askeri üs bölgelerindeki askerler ile ilçe merkezindeki asker ve polisler anında karşılık verdi.
Yaklaşık 2 saat süren çatışmada 9 asker şehit düştü, 4'ü ağır 8 güvenlik görevlisi de yaralandı. Yaralılardan 3'ü ilçe merkezinde tedavi edilirken, 5'i Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırıldı. Ağır yaralı askerlerden 1'inin hastanede yaşamını yitirmesiyle şehit sayısı 10'a yükseldi. Saldırıyı düzenleyen terör örgütü etkisiz hale getirilmesi için Kato Dağı ve Irak sınır hattında günün ilk ışıklarıyla birlikte hava destekli büyük bir operasyon başlatıldı.Teröristlerden ilk belirlemelere göre en az 20’sinin etkisizleştirildiği ifade edildi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°