Bina yıkıldı sıra bulvarda
Manşet Haber 8.11.2012 15:05:33 0

Bina yıkıldı sıra bulvarda

Bina yıkıldı sıra bulvarda

Atatürk Caddesi’ni, altgeçitle Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile İbo Osman Caddesi’ni takiple Kenan Evren Bulvarı’na bağlama projesi son aşamaya geldi. Yıkımı tamamlanan Adana Demirspor Kulübü eski binasının bulunduğu alanda incelemeler yapan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Adana’nın önünü açacak bu uygulamayı en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Beraberinde danışmanları ve üst düzey bürokratları olduğu halde yıkım yapılan alanda projeyi inceleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, kat kat gerçekleşen 10 katlı binanın yıkımından belediyenin 41 bin lira gelir sağladığını söyledi. Adana’nın önünü açacak tarihi projenin önündeki en büyük engelin kalktığını vurgulayan Zihni Aldırmaz, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Adana’nın en işlek bulvarlarından Atatürk Caddesi’ni, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ile İbo Osman Caddesi’ni takiple Kenan Evren Bulvarı’na bağlanması projesi kapsamındaki yıkım işlemleri tamamlandı. TCDD ile yaptığımız anlaşma sonucu, aynı bölgede bulunan Demiryollarına ait bazı yapılar daha önce yıkılmıştı. Şimdi sıra Adana’nın önünü açacak altgeçit yapımına geldi. Uygulama tamamlandığında; Atatürk Caddesi’nden giren sürücü, altgeçidi kullanarak Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ve İbo Osman Caddesi’ni takiple Kenan Evren Bulvarı’na ulaşabilecek. Atatürk Caddesi’nden trafik akışı Sular Mevkii’ne geldiğinde kesintiye uğramayacak. Altgeçitle trafik akışı devam edecek. Böylece özellikle kent merkezinde trafik sorunu ve bölgedeki yığılma büyük ölçüde önlenecek”.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°