Birliktelikle aşamayacağımız sorun yok
Manşet Haber 25.12.2012 13:25:25 0

Birliktelikle aşamayacağımız sorun yok

Birliktelikle aşamayacağımız sorun yok

Adana(Ulus)--ato_gencgirisimTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından oluşturulan ve Adana'da da Ticaret Odası koordinatörlüğünde yürütülen Genç Girişimciler Kurulu'nun seçimle belirlenen yeni İcra Komitesi üyeleriyle bir araya geldi.

ATO Meclis Başkanı Behiç Pakyürek ve Yönetim kurulu Başkanı Ali Gizer, başarının; gençlerin ülke ekonomisindeki payı ile doğru orantılı olduğunu söylediler.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından her ilde oluşturulan Genç Girişimciler Kurulu’nun İcra Komitesi seçimleri, Koordinatör Oda olarak belirlenen Adana Ticaret Odası’nda gerçekleşti. Yapılan seçim sonucunda, 105 kişilik kurul içerisinden belirlenen 17 kişilik İcra Komitesi Başkanlığı’na yeniden Mevlüt Tansel Ün getirildi. Başkan Yardımcılıklarına Mehmet Sütçü, Gökhan Yağan ve Asaf İlkkan Telli seçildi.14 Aralık 2012 tarihinde yapılan seçimlerde İcra Komitesi üyeliklerine Ayşegül Yüceli, Cüneyt Gizer, Duygu Demircan, Zeliha Aslı Erek, Meriç Turan Ekmekçi, Gökçe Pişkin, Sadullah Kısacık, Harun Tezcan, Mehmet Topal, Nuri Murat Yağan, Halim Kılınçlı, Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Cerit (Doğal üye) ve Genel Sekreterimiz Ahmet Nevruz (Doğal üye) getirilmişlerdi.

Seçimin ardından Yönetim Kurulumuzu ziyaret eden Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, katkılarından dolayı ATO’ya teşekkür ettiler.

Genç girişimcilerinin fikirlerinin hayata geçirilebilmesi için oluşturulan kurulun önemine değinen İcra Komitesi Başkanı Mevlüt Tansel Ün, kentin ekonomik göstergelerine katkı sunmayı hedeflediklerini belirterek, “Sizler, bu hedefe ulaşabilmemiz için en değerli anahtarsınız. Birlikte çalıştığımız sürece sizlerin deneyimlerinden en üst seviyede yararlanmak istiyoruz” dedi.

Meclis Başkanı Behiç Pakyürek ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gizer de, “Girişimciler Kurulu'nun yapacağı çalışmalar, Adana Ticaret Odası için tavsiye niteliği taşıyacaktır. Düşünce ve fikirleriniz Odamız Yönetim Kurulu'na sunulduktan sonra değerlendirilecek ve uygulanma şansı bulunanlar hayata geçirilecektir. Çünkü Bireysel olarak ne kadar başarılı ve çalışkan olursanız olun amacınıza ulaşmanız tam olarak mümkün değil. Örgütlü azınlık, örgütsüz çoğunluğu her zaman yönetmiştir. Öncelikle ortak hareket edip, sorunları hep birlikte tespit etme yoluna gidilmesi ve çözüm üretilinceye kadar takipçisi olunmalıdır. Genç Girişimciler Kurulu'nun oluşturulmasındaki birinci etken de, genç beyinleri üretimin içine çekmek, yeni bir vizyon yaratmaktır. Amacımız, daha güzel, daha yaşanabilir bir Adana. Bu amaç doğrultusunda çalışacak, Adana'yı hak ettiği noktalara birlikte taşıyacağız. Bu anlamda sizlere her türlü destek olacağımızın bilinmesini istiyoruz' diye konuştular.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°