Bu eyleme sadece kadınlar katılabiliyor
Manşet Haber 8.02.2013 11:43:10 0

Bu eyleme sadece kadınlar katılabiliyor

Bu eyleme sadece kadınlar katılabiliyor

kadina_siddetAdana(Ulus)--Kadınların boşanma isteğine tepki amacıyla Adana’da 9 Şubat Cumartesi günü ilginç bir eylem yapılacağı ve eyleme sadece kadınların katılabileceği duyuruldu.

Adana'da Valiliği önünde yapılacağı açıklanan eylemle ilgili “Eylemimiz sadece kadınlara açıktır” uyarısının yer alması da dikkat çekti. Sosyalist Feministler adına yapılan davette, “Aile ve Sosyal Politikalar  Bakanlığı  boşanmak isteyen 400 çiftten 75’ini barıştırdığını  kamuoyuna müjde olarak veriyorken,  kadınlar  boşanmak istediği için şiddet görmeye, öldürülmeye devam ediyorlar.” Ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Başbakan Erdoğan’ın “3’de yetmez 5 tane” diye kadınlara anneliği dayatırken, kadınların aile içindeki emek köleliğinin arttığı,  AKP hükümetinin, yürüttüğü politikalarla aile dışındaki tüm yaşam ihtimallerini yok sayarak  imkansızlaştırdığı ifade edildi.  Açıklamada, “Biz kadınlara, yalnızca aile içinde ve ağır yükümlülükler altında var olma imkanı sunan bu erkek egemen dayatmaya karşı çıkıyoruz. 'denildi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°