Bu tatbikat gerçeğini aratmadı
Manşet Haber 24.08.2012 10:34:08 0

Bu tatbikat gerçeğini aratmadı

Bu tatbikat gerçeğini aratmadı
Acıbadem Adana Hastanesinde her yıl düzenlenen deprem ve tahliye tatbikatı bu yıl da çevredekilerin dikkatli bakışları arasında yapıldı.

Tatbikatta,  ameliyatı devam eden hasta steril koşullarda tahliye alanına çıkarılarak kurulan çadırda ameliyatın devamı sağlandı ve tatbikat gerçeği aratmadı.

HASTANE BAHÇESİNDE ÇADIR KURULDU

Acil Durumlara Hazırlık ve Yangın Eğitimi verilen Acıbadem Adana Hastanesi'nde yapılan deprem ve tahliye tatbikatında heyecanlı anlar yaşandı. Deprem için sarı kod anonsunun verilmesinin ardından başlayan tatbikatta hemşire ve doktorlar, yoğun bakım, kadın doğum, ortopedi ve ameliyathane bölümlerindeki hastaları çıkartırken, hastane teknik personeli de hastane bahçesinde büyük çadırı kurdu.

ÇADIRDA AMELİYAT

Tahliye alanına gelen çalışanlar Afet Komutanı tarafından megafon ile yönlendirildi. Çadır kuruluna kadar temsili olarak ameliyat olmuş post-op hastalar, yatarak tedavi gören hastalar, yoğun bakımda yatan hastalar, doğum yapmış bir anne ve bebeği, dışarı çıkartıldı. Sedyelerle dikkatlice yere konulan hastalara gezici cihazlarla ilk müdahaleleri doktorlar tarafından yapıldı. Heyecanlı saatlerin yaşandığı tatbikat sırasında hastalar dışında hastanede görev yapan idari çalışanlarında alanlardan tahliyesi sağlandı.

Yaklaşık bir saat süren tatbikatın başarıyla tamamlanmasının ardından Başhekim Yardımcısı ve tatbikat sırasından Afet Komutanı görevini üstelenen Dr. Cengiz Boğa, 'Hastanemiz binası 9 nokta şiddetindeki depremlere dayanıklı olarak inşa edilmişti. Biz her ihtimale karşı ülkemizin deprem kuşağında olduğunu unutmadan, hastalarımıza böyle bir durumda daha iyi hizmet verebilmek için personelimizi eğitime ve uygulamaya tabi tuttuk. Tatbikatın başarıyla sonuçlanması bizleri mutlu etti.' dedi.

 

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°