Bulvarın devamı 20 yıl sonra açılıyor
Manşet Haber 13.03.2013 12:57:22 0

Bulvarın devamı 20 yıl sonra açılıyor

Bulvarın devamı 20 yıl sonra açılıyor

Dönemin Belediye Başkanı M.Selahattin Çolak tarafından 1993 yılında yaptırıldı, uzun yıllar “Selahattin Çolak Bulvarı”  olarak anıldı. Aytaç Durak’ın 1994 yılında yeniden başkan seçilmesiyle adı “Mustafa Kemalpaşa” olarak değiştirildi.  Şimdi bu bulvarın devamı Denizli Mahallesine kadar uzatıldı.

mkp_bulvarıBüyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nın devamını açma çalışmalarını denetledi, çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgi verdi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerini bulvar açma çalışmalarının yapıldığı Denizli Mahallesi’ne götüren Zihni Aldırmaz, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nın Denizli Mahallesi’nden geçen Şehit Mehmet Özer Caddesi ile kesişeceğini söyledi.

Zihni Aldırmaz, mevcut yolun 3-4 metre genişliğinde olduğunu belirterek, “Biz bu yolu güzel bir bulvar haline getireceğiz ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nın devamını açacağız. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Şehit Mehmet Özer Caddesi ile buluşacak. Zaten kamulaştırması yapıldı. Şehit Mehmet Özer Caddesi’ni de bulvar haline getirip, Havaalanı Kavşağı ile buluşturacağız” dedi.

Plan üzerinde açılacak bulvarlarla ilgili meclis üyelerine ayrıntılı bilgi veren Zihni Aldırmaz, Türkmenbaşı Bulvarı’nın devamı olan Şehit Mehmet Özer Caddesi’nin Denizli Mahallesi’nde tren hattının altından geçeceğini ve Havaalanı Kavşağını devamla Obalar Caddesi’ne ve Akkapı’ya bağlanacağını belirterek, kamulaştırma yapılan bölgelerde yıkım işlemlerine başlandığını anlattı.

Bütün bu hizmetleri meclis üyelerinden aldıkları yetkiyle yaptıklarını vurgulayan Zihni Aldırmaz, “Bütün meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Hizmetle ilgili her konuda destek oluyorlar. Elbirliği ile Adana’ya hizmet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

YAZARLAR

19.5° / 8.9°