BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖN SEÇİMLE BELİRLENSİN
Manşet Haber 3.10.2018 23:07:57 0

BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖN SEÇİMLE BELİRLENSİN

BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖN SEÇİMLE BELİRLENSİN

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, büyükşehir adayının önseçimle belirlenmesini istedi, bu isteğini Genel başkan Kılıçdaroğlu’na da ilettiğini söyledi.
CNN Türk muhabirinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun aday olmayacağını açıklamasının ardından İzmir’de kimin aday olacağına ilişkin sorusunu da yanıtlayan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, şunları söyledi:
“Abant’taki toplantıda bunu Sayın Genel Başkanımızdan da talep ettim. Bu talebin yerine gelmesi en büyük dileğimiz. Ancak Genel Merkez, ‘Hayır, biz üyeye sormayacağız, kendi yöntemlerimizle belirleriz’ derse ben şahsen aday olmayı düşünmüyorum. Aday olan arkadaşlarımızdan hangisi uygun görülürse de bir parti emekçisi olarak onun yanında, safında çalışacağımı da bilmenizi isterim. Aziz Bey, yaklaşık 15 yıldır belediye başkanı. Ve özellikle kırsalda çok büyük saygı ve sevgi görüyor. Diğer hizmetleri de elbette çok önemli ancak özellikle kırsal kalkınma konusunda Türkiye’ye örnek olacak işlere imza attı. İzmir Körfezi’nin temizlenmesi konusunda da çok önemli işler yaptı. Arıtma tesisleri konusunda çok büyük hamleler yaptı. İzmir’de derin izler bıraktı. Bu nedenle Aziz Bey sonrası o bayrağı alıp, daha ileriye taşıyacak arkadaşın halkın onayından geçmesi lazım. Halkta karşılığı olanın, üyede de karşılığı vardır mutlaka. O nedenle üyeden çekinilmemeli. Üyenin onayını alan kişi başımızın tacıdır. Demokrasi varsa sandık vardır. Cumhuriyet Halk Partisi de demokrasiyi uygulayacak tek partidir. Başka partilerden bunu beklemem ancak kendi partimden bekliyorum.”


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°