Çelik, İbis Oteli açtı
Manşet Haber 27.01.2013 01:56:37 0

Çelik, İbis Oteli açtı

Çelik, İbis Oteli açtı

Adana(Ulus)--celik_ibisoteliÖmer Çelik, Kültür ve Turizm Bakanlığı koltuğuna oturdu ilk gezisini memleketi Adana’ya yaptı. Ayağının tozuyla geldiği Adana’da yapımı tamamlanan  İbis Adana Otel'inin açılışını yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, yatırımcılardan ikinci bir otel sözü aldı. Milletvekili olarak açmayı planladığı oteli başka bir konumda açtığını belirten Ömer Çelik, “Bu nedenle alacağımız var. Adana’ya yeni bir otel daha istiyoruz” dedi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da, otelin Adana’ya hayırlı olmasını diledi, bu tür yatırımların Türkiye’nin gelişmesine paralel olarak geliştiğini kaydetti. Vali Hüseyin Avni Coş da konuşmasında açılan otelin hayırlı olmasını diledi.

ibis-otelAkfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Akfen ise, GYO olarak Türkiye genelinde ciddi anlamda eksikliği hissedilen uluslararası standartlarda kaliteli 'ekonomik şehir otelciliği' konseptini ülkemizde yaygınlaştırmak için çalıştıklarını söyledi.

Accor Türkiye Genel Müdürü Murat Kadaifcioğlu konuşmasında 'Hızla gelişmekte olan ülkeler arasında olan Türkiye'de otel yatırımlarının gelişen ticaret hacmi ile doğru orantılı olarak ihtiyaca göre artmakta olduğunu belirtti.  Konuşmaların ardından “Hayırlı olsun” dilekleriyle kurdela kesildi ve açılış yapıldı.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°