Çelikcan, müsteşarlara Yüreğir
Manşet Haber 5.09.2012 18:07:44 0

Çelikcan, müsteşarlara Yüreğir'i anlattı

Çelikcan, müsteşarlara Yüreğir'i anlattı


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Bahittin Kaplan, Mücahit Demirtaş, İller Bankası Bölge Müdürü Hüseyin Sönmezler ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Kırılmaz Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı makamında ziyaret etti.
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan göreve başladıkları günden bu yana en fazla yatırımı yol yapımı ve asfalt çalışmalarına yaptıklarını belirtti. Adana’da Kentsel Dönüşü ilk defa kendilerinin gündeme getirdiğini ve bu güne kadar büyük mesafe aldıklarını söyledi.
Yüreğir’de kültürel ve sosyal dönüşümün temel şartı; zihinsel dönüşümdür bunun yolu da Kentsel dönüşümden geçiyor o yüzden 9 ayrı bölgede kentsel dönüşüm çalışması yaptıklarını belirten Başkan Çelikcan , şöyle konuştu:
“Kentsel Dönüşüm Alanı ilan ettiğimiz bölgelerin boş alanlar olmayıp yerleşim yeri olması işlerimizin hızını yavaşlatsa da bu konuda iyi bir noktadayız. Kentsel Dönüşümün Adana gündeminin en önemli maddesi olmasında başlattığımız bu hamlenin çok etkisi olduğu asla yadsınamaz. Bu projelerimizin hayata geçmesi için Yüreğir Belediyesi olarak çok büyük çaba sarf ediyoruz. Kentsel Dönüşüm alanlarından elde edilecek bütün artı değerleri o bölgede oturan vatandaşlarımızın lehine kullanacak şekilde planladık. Biz belediye olarak hiçbir artı değer talebimiz yok. Bizim en büyük kazancımız Kentsel dönüşümün vatandaşlarımızın yaşam kalitesine koyacağı artı değerdir. Hedefimiz ilçemizin daha yaşanılır daha modern bir yer olması ve insanlarımızın da gecekondulardan kurtulup modern konutlarda oturmasıdır.’’
Göreve geldiklerinde Yüreğir Belediyesinin bir tane dahi tapulu malı olmadığını belirten Başkan Çelikcan ‘6 adet Kültür Evini tamamlayarak Yüreğir halkının hizmetine sunduk. Her biri 1700 metrekare kapalı alana sahip olan Kültür Evlerimizde onlarca meslek kurslarının yanı sıra vatandaşlarımıza yönelik her türlü sosyal ve kültürel etkinlikler yapılmaktadır. Ayrıca bunları tamamlayan bir unsur olarak da Tüm Adana’ya hitap edecek Kültür Merkezi inşaatımızda ihale aşamasına gelindi. En Kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Bunun yanı sıra son günlerdeki ‘Katı Atık Bedeli’ ile ilgili tartışmalara da değinen Başkan Çelikcan bu konuyla ilgili Türkiye Belediyeler Birliğine görüş sorulduğunu, onlarında konuyu ilgili bakanlıklara yazdığını ve gelecek cevaba göre tavır belirleneceğini belirtti.
Müsteşar Yardımcısı Bahittin Kaplan ise ‘Ülkemizde son yıllarda Yerel Yönetim hizmetleri ve özellikle Kentsel Dönüşüm alanında ciddi hizmetler yapıldığını bunun yansımalarını Yüreğirde de fazlasıyla görmekten mutlu olduklarını belirterek, Başkan Çelikcan’a çalışmalarındaki başarılarının devamını diledi.’

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°