Çelik
Manşet Haber 13.01.2013 10:29:19 0

Çelik'ten, Vali Coş'a övgüler, Aldırmaz'a...

Çelik'ten, Vali Coş'a övgüler, Aldırmaz'a...

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, son günlerde Vali Hüseyin Avni Coş, Ak Parti  İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Zihni Aldırmaz arasındaki gerginlik iddialarını yanıtlarken, hükümetin emrinde çalışan bürokrasi ile Ak Parti'de siyaset yapanların arasında sorun olamayacağını söyledi.
Ömer Çelik, Vali Coş'un devletin seçkin bürokratlarından birisi olduğunun altını çizerken  şöyle konuştu:
'Ak Parti'de siyaset yapan arkaaşlarımızın görevleri bellidir. Hükümet temsilcilerinin, devlet görevlilerinin de görevleri bellidir. Ama net olarak şunu söyleyeyim. Hükümetin emrinde çalışan bürokrasi ile Ak Parti'de siyaset yapanların bir sorunu olmaz. Zaten böyle bir şey söz konusu değil. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı televizyonlara bağlanarak, sayın Valimizle ilgili yaptığı açıklama kınanacak bir açıklamadır. MHP Genel Merkezi'nin de bu şekilde kolayca manipüle edilmesi de enteresan. Daha öncede bir grup başkanvekilleri, Ceyhan'a gelip Ceyhan'daki kanunsuz bir eylemin arkasında durmak için açıklama yapmıştı.'
YIPRATMA KAMPANYASI
Gazetelere yansıyanların yıpratma kampanyası olduğunu belirten Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:
'Sayın Adana Valisi son derece dirayetle görev yapmaktadır. Ona yönelik bir yıpratma kampanyası olduğunun farkındayım. Bunun bizim açımızdan hiç bir kıymeti yoktur. Sayın Vali son derece dirayetli ve seçkin bir bürokrattır. Burada devleti temsil etmektedir. Yapılan bir takım yolsuzluk operasyonlarıyla ilgili rahatsızlığı olan varsa, bunu o yolsuzluk operasyonunun gerekçesi olmadığını açıklamak suretiyle, yada sayın Valiyle diyalog kurarak halletme yolunu seçmelidir. Ben açık ve net bir şekilde söylüyorum. Çok net söylüyorum. Vali Beyi yıpratma yönünde bir kampanyanın zaten sonuç alacak bir taraf yok. Yolsuzluk operasyonlarından rahatsız olanlar, yada devlet bürokrasisi üzerinde legal olmayan yolla hakimiyet kurmaya çalışanlar, bu emellerine ulaşamazlar. Yolsuzluk konusunda sıfır toleransla hareket ediyoruz. Vali Bey kanunlar içerisinde hareket etmektedir.
Gidipte Ankara'daki başka siyasi parti merkezlerini dolaşıp Adana Valisi ile ilgili, manipülatif ve yalan yanlış haberler yaymak, bunu yayanlara yakışmaz. Ben bu yıpratma kampanyasının farkındayım. Ki bu yıpratma kampanyası eğer sayın Valinin Adana'daki yönetimindeki bir takım hassasiyetlerle ilgilidir. Yolsuzlukların üzerine gitmesiyle ilgilidir. Başka konularla ilgilidir. Bunu yapanlarda karşılarında bizi bulurlar. Dolayısıyla bu gündemde dahi yer almaması gereken bir meseledir aslında. Neyin ne olduğunu görüyoruz hepimiz. 
YOLSUZLUK DÜZENİNİ KAZIDIKomer_celik12
Yolsuzluğa karşı sıfır toleransla hareket ettiklerini ve Adana'da daha önce yolsuzluk düzeni olduğunu ve bunu kazıdıklarını belirten Çelik şöyle devam etti:
'Yolsuzluğa karşı, sıfır tolerans politikamız aynen devam edecektir. Bürokrasi meselesinde ise, bürokrasinin başı Validir. Bürokrasi konusunda hiç kimse, herhangi bir kuruma yaslanarak, legal olmayan yoldan hakimiyet kurmaya çalışmamalıdır. Bütün yazılanları çizilenleri arkadaşlarım takip ediyorlar, benim önüme getiriyorlar. Baktığımda gördüğüm tablo nettir. Geçmişte burada Adana'da büyük bir yolsuzluk düzeni vardı. Bu düzen büyük bir dirayetle kazındı. Şimdi ben görüyorum ki, o yolsuzluk düzeninin kazınmasından sonra kendilerine yeni yolsuzluk alanı yaratmaya çalışanlar, bu alanları bulamayınca siyasi yada idari bir takım, yıpratma kampanyası içine giriyorlar. Bunun bizim nezdimizde bir ehemmiyeti yoktur.'

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°