CERRAHİ ONKOLOGLARIN ADANA BULUŞMASI
Manşet Haber 12.09.2023 11:43:58 0

CERRAHİ ONKOLOGLARIN ADANA BULUŞMASI

CERRAHİ ONKOLOGLARIN ADANA BULUŞMASI


Cerrahi Onkoloji alanında ülkemizin en önemli bilim insanları Adana’da 2. Ulusal Cerrahi Onkoloji Sempozyumunda Adana’da buluştu.

Hilton Oteli’nde yapılan sempozyumda ülkenin en ünlü kanser cerrahları, diyetisyen/hemşire/onkologları bir araya geldi. 2 gün süren sempozyumda konunun uzmanı bilim insanlarınca çok sayıda sunumla r gerçekleştirildi. Sempozyum kapsamında çeşitli kurslarda düzenlendi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kaan Parsak, çok önceden planladıkları bu sempozyumu pandemi ve yaşanan deprem felaketleri nedeniyle bugün gerçekleştirdiklerini dile getirerek,  ülkenin en ünlü kanser cerrahları, diyetisyen/hemşire/onkologlarının sempozyum kapsamında Adana’da bir araya geldiklerini bu durumunda kendileri açısından büyük bir onur ve gurur vesilesi olduğunu söyledi. Parsak, sempozyum için 1 yılı aşkın süredir verilen emeğin karşılığını gördüklerini belirterek, “Karizmasına, büyüsüne, insanına inandığım şehrim Adanamda düzenlediğimiz 2. Cerrahi Onkoloji Sempozyumu 458 katılımlı, enerjisi yüksek, bilimsel ve sosyal açıdan gelen misafirlerimizin takdirlerine nail olacaktır. sempozyumun tüm süreçlerinde emek veren tüm paydaşlara teşekkür ediyorum”

Sempozyumun açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da tıp dünyasını bir araya getiren böylesine önemli bir sempozyuma ev sahipliği yapmaktan son derece mutlu olduklarını ifade ederek bu sempozyumun Adana'nın her alanda olduğu gibi sağlık alanında da öncü olduğunun bir göstergesi olduğunu dile getirdi.

TARİHİ TAŞKÖPRÜDE  AÇILIŞ KOKTEYLİ

Sempozyumumuzun ilk gününün ardından akşam saatlerinde tarihi Taşköprü üzerinde birde açılış kokteyli düzenlendi. Açılış kokteylinde Adana'nın geleneksel lezzetleri sempozyuma katılan misafirlerle buluşturuldu. Açılış kokteyline katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Prof. Dr. Cem Kaan Parsak da kebap tezgahına geçerek misafirlere Adana Kebabı yaptı.  Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°