Çetecilere 500 polisle operasyon
Manşet Haber 18.09.2012 19:12:18 0

Çetecilere 500 polisle operasyon

Çetecilere 500 polisle operasyon

Adana’da 500 polisin katılımı ile gerçekleştirilen operasyonda bir kiş,inin ölümü, 8 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili 7 kişi 1 kaleşnikof tüfek, 2 tabanca ve 2 av tüfeği ile çok sayıda mermi ele geçirildi.
Denizli Mahallesi Defne Caddesi'nde 9 Eylül tarihindeki olayda, hırsızlık, kadın ticareti ve uyuşturucu sattığı iddia edilen bir grup ile Taş ailesinin kavgasında Ercan Taş öldü, 8 kişi de çeşitli yerlerinden yaralandı. Bu olaydan hemen sonra Adana polisi, geçen Denizli, İsmet paşa, Mithatpaşa ve Gürselpaşa mahallelerinde 11 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nce düzenlenen özel harekât, çevik kuvvet ve terörle mücadele şubelerinde görevli 500 polis katıldı. Polis helikopterinin havadan destek verdiği operasyonda 4 mahalle didik didik aramadan geçirildi.
Sabaha karşı 'koç başı' ile kapı kilitlerini kırıp evlere eş zamanlı giren ekipler, merdiven altları, ahır ve kiler olarak kullanılan özel bölmeler ve binaların havalandırma boşluklarına kadar her yeri aradı.

Polis operasyonda kaleşnikof uzun namlulu silahla, 2 ruhsatsız tabanca, 2 av tüfeği, özel yapım bıçak ile çok sayıda mermi ele geçirirken, firarda olan ve çete lideri olduğu öne sürülen Mehmet Selim Aybey'in annesi olduğu bildirilen 63 yaşındaki Saadet Aybey, kız kardeşleri Meral Aybey, Sevda Aybey ile Servet Aybey, Tekin Yardım, Salman Tabak ve S.A. gözaltına alındı. Polisteki sorgulamaların ise sürdüğü bildirildi

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°