Çetin Emeç’ler unutulmaz
Manşet Haber 7.03.2013 11:46:05 0

Çetin Emeç’ler unutulmaz

Çetin Emeç’ler unutulmaz

Hürriyet Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni iken 7 Mart 1990 tarihinde hain saldırıya kurban olan Gazeteci - Yazar Çetin Emeç ölümünün 23. yıl dönümünde anılıyor.

cgc_logoÇukurova Gazeteciler Cemiyeti, gazetecilik mesleği etik kurallara sıkı sıkıya bağlı, ilkelerinden taviz vermeden sürdürürken çok erken yaşta kaybettiğimiz Çetin Emeç'in unutulmadığını ve unutturulmayacağını bildirdi. ÇGC açıklamasında şöyle denildi:

“Gazeteciler ilkeli ve aydınlık yolda ilerlerken, engel olmak isteyen karanlık güçler, dün olduğu gibi bugün ve yarında olacaktır. Ancak bizler kararlı bir şekilde inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.

Bugün dünyanın birçok ülkesinde gazetecilerin yazdıkları ile yanlışlıklar düzeltiliyor. Yolsuzluklar önleniyor. Gerçeklerin topluma aktarılmadığı karanlık günleri görmek dahi istemiyoruz.  Çünkü o günler bizler için  yaşanmaz günler olurdu.

Bugün ülkemizde gazetecilik zor şartlar altında yapılıyor. Gazetecilerin ve yazarların görevlerine müdahale edilmek istenmesini, bir nevi işsizlikle tehdit edilmelerini  şiddetle kınıyoruz. .Gazeteciler karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen  inandıkları değerlere bağlı olarak sabır ve azimle görevlerini sürdürmektedirler ve sürdürmeye de devam edecektirler.

Çetin Emeç, inandığı değerlere saygılı ve çalışkan bir gazeteciydi. Onu ölümünün 23. yıldönümünde bir kez daha anıyor, terörün her türlüsünü bir kez daha şiddetle kınıyoruz.”

 

YAZARLAR

38.6° / 24.6°