Ceyhan Belediye kupada da var
Manşet Haber 17.10.2012 11:53:18 0

Ceyhan Belediye kupada da var

Ceyhan Belediye kupada da var

Ceyhan(Ulus)--Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Ceyhan Belediye ve Belediyespor Başkanı Hüseyin Sözlü, Kütahya’da yapılan Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası eleme maçlarında göstermiş oldukları başarıdan dolayı takımını kutladığını söyledi.

Başkan Sözlü, oldukça çekişmeli geçen Edremit Belediyesi, Tarsus Belediyesi ile Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de yer aldığı grupta Ceyhan Belediye’nin iki galibiyet ve bir mağlubiyetle Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası 8’li Finallerine yükseldiğini söyledi.

Sözlü, A Grubu'nu averajla 2. sırada bitirip kupadaki ilk hedeflerini gerçekleştirdiklerini belirterek, “ A Grubunda üç güney temsilcisi takımının yer alması adeta lig öncesi Güney derbileri gibiydi. Maçları TBF TV’DEN canlı izledim. Tüm maçlarımız çekişmeli ve seyir zevki yüksek bir ortamda geçti. Tek mağlubiyeti Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne 3 sayı farkla yenildik. Ancak vizeyi alarak Türkiye Kupası’na kalmayı başaran sporcularımı ve teknik kadroyu tebrik ediyorum” dedi.

Spor Toto Kadınlar Türkiye Kupası finallerinin bu yıl ligin ne denli zorlu ve çekişmeli geçeceğinin sinyallerini verdiğini ifade eden Başkan Sözlü, “Bu yıl ligin üst sıralarında yer almak istiyoruz. Türkiye Kupası’nda ilk sekize kalmamız bizim için ilk adım. Artık lig başlıyor, yapacağımız maçları düşüneceğiz. Türkiye Kupası’na kalmayı başarmamız lig öncesi takıma ve bizlere büyük bir moral oldu.” Şeklinde konuştu.


Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°