ÇGC’den  hain saldırıya tepki
Manşet Haber 3.09.2012 13:31:14 0

ÇGC’den hain saldırıya tepki

ÇGC’den hain saldırıya tepki

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, yönetim kurulu adına yayınladığı mesajda, hain saldırıyı kınadı.
Dün gece Beytüşşebap’ta meydana gelen, 10 Mehmetçiğin şehit olması 7’sinin de yaralanmasıyla sonuçlanan saldırının ardından bölgedeki çatışma haberlerinin devam etmesi üzerine bir açıklama yapan Başkan Esendemir, “Milletimizin huzurunu, birlik ve beraberliğini, kardeşliğini hedef alan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.
Esendemir daha sonra, “Komşumuz Suriye’de yaşanan iç çatışmaların yarattığı dehşetin ve yaşanan dramların büyük üzüntü yarattığı, kaos ortamının toplumun tüm kesimlerini olumsuz etkilediğini söyleyen Esendemir, “Kan ve gözyaşının hiç eksik olmadığı bu coğrafyada, bizleri bir arada tutan kardeşlik bağlarının zedelenmesinin ne gibi sonuçlara yolaçacağının açıkca görüldüğü bugünlerde, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var” diye konuştu.
Türk milletinin barış ve istikrarını hedef alan, birlik ve beraberliğine zarar veren bu tür saldırıları şiddetle kınadıklarını ifade eden Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Esendemir, “İnsanlık suçu olan terörle bir yere varılamaz. Yüzyıllık kardeşliğimize yönelik bu saldırıların amacına ulaşamayacağına inanıyoruz. Türk Milleti, her türlü zorluğun ve bu tür saldırıların üstesinden gelecek kararlılığa ve güce sahiptir. Hain saldırılar sonucu hayatını kaybeden Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°