CHP ADAY ADAYI TURGUT YASTI’DAN ÇELEBİ’YE ZİYARET
Manşet Haber 30.03.2023 01:24:06 0

CHP ADAY ADAYI TURGUT YASTI’DAN ÇELEBİ’YE ZİYARET

CHP ADAY ADAYI TURGUT YASTI’DAN ÇELEBİ’YE ZİYARET


CHP 28. dönem Adana Milletvekili Aday Adayı olan Turgut Yastı, İl Başkanı Mehmet Çelebi’yi ziyaret etti.

Aday adaylığı ile ilgili aldığı kararın nedenlerini CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi’ye aktaran Turgut Yastı, “Ülkemizde uzun yıllardır süregelen liyakatten uzak yapılan atamalar, kadrolara doldurulan donanımdan yoksun bürokratlarla başlayan süreç, pandemide sağlık sektörüyle gün yüzüne çıktı. Akabinde patlak veren ekonomik kriz ile iktisadi alanda da yaşanan çaresizlik herkesçe görüldü. Son olarak, acı bir biçimde yüreğimizi dağlayan Kahramanmaraş depremlerinin bedelini vatandaşlarımız canlarını kaybederek ödedi. Uzun yıllar emniyet müdürü olarak hizmet verdiğim vatanıma, emekli olduktan sonra da genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolundan giderek sorumluluk duygularımla, TBMM çatısı altında CHP mensubu olarak bilgi ve tecrübelerimle hizmet vermek adına aday adayı oldum.” dedi. 

Emniyet müdürlüğü sonrasında sorumluluk duygusunun devam etmesinin önemine dikkat çeken CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Turgut Yastı’nın özgeçmişini CHP Adana Milletvekili Aday Adaylığı ile taçlandırdığının altını çizerek Yastı’ya çalışmalarında başarılar diledi.

TURGUT YASTI KİMDİR?
1963 yılında Adana’nın Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi’nde doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Yavuzlar’da tamamladı. 1978 yılında girdiği polis koleji sınavını kazanarak Ankara’ya gitti. 1981 yılında polis kolejinden mezun olarak, polis akademisine başladı. 1985 yılında polis akademisinden komiser yardımcısı olarak mezun oldu. 

Sırasıyla; Sivas, Mardin Nusaybin ve Ankara’da görev yaptı. Ankara görevi esnasında, başkomiser rütbesiyle 1992-1995 yılları arasında Venezüella Caracas Büyükelçiliği’ne Güvenlik Ateşesi olarak atandı. Güvenlik ateşesi görevini tamamlayıp 1995 yılında Ankara’ya döndükten sonra, 1996 yılında Balıkesir’e tayin oldu. İvrindi İlçe Emniyet Amirliği ve Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

1999 yılında Kocaeli’ne atandı. Burada çeşitli birimlerde şube müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında emekli oldu.

Çeşitli STK’larda görev alan Yastı, orta düzeyde İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°