CHP kadınlarla iktidara yürüyecek
SİYASET 11.01.2013 01:16:20 0

CHP kadınlarla iktidara yürüyecek

CHP kadınlarla iktidara yürüyecek

Adana(Ulus)--chp_kadin_genelCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Kadın Kolları Başkanlığı, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'ın katılımıyla '7 Ayda 7 Bölge Sempozyumu'nu Adana'da gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde CHP'de 5 bin kadının yönetici konumunda olduğunu vurgulayan Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, 5 bin kadının inanarak ve birbirlerine güvenerek önlerindeki tüm engelleri kaldırabileceğini söyledi.

Kadın Kolları'nın her geçen gün daha çok etkin bir mücadele içerisine girdiğini, seçimlerin kadınlarla kazanılacağını belirten Dokuzcan, '7 Ayda 7 Bölge Toplantısı' kapsamında Eylül ayından bu yana 41'e yakın ili gezdiklerini belirtti. Örgüt içerisindeki eksiklikleri tespit ederek yerel ve genel seçimlere güçlü bir şekilde gireceklerini anımsatan Dokuzcan, yerelde ve genelde güçlü kadın politikası ürettikten sonra CHP'yi iktidara taşıyacaklarını vurguladı.

Eşit temsil eşit katılım yolunda kadın erkek eşitliğine inanan, kendisini CHP'de politika yapmaya adamış tüm insanlara teşekkür eden Dokuzcan, Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimlerinin ve O'nun kurduğu CHP'nin ilelebet yaşayacağını belirten Dokuzcan, 'Tek kanatla uçulmaz. İnsanlık iki kanatlı kuştur. Sol taraf kadınlar, sağ taraf erkekler. Yüreğinin solda attığını unutmayan Türkiye'deki tüm kadınlar solcudur, bunu algılayan erkekler de solcudur. Sol açık, yola çık. Adana'da olmaktan büyük mutluluk duyuyorum' dedi.

BALBAY'IN MEKTUBUNU OKUDU

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bin 300 günden bu yana Silivri Cezaevi'nde bulunan CHP İzmir Milletvekili ve Gazeteci Mustafa Balbay'ın mektubunu okudu. Çinkılıç, Balbay'ın 'Özgürlüklerin esas olduğu, kardeşliğin tüm bölgelerimizde hissedildiği, adalet deyince akla zulmün değil toplumsal barışın geldiği, kalemlerin hiçbir baskı altında kalmadan sadece gerçekleri yazdığı bir Türkiye özlemiyle 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü kutladığını, çalışan tüm gazetecilere gökyüzünin defterleri olması' dileklerini iletti.

Çinkılıç, aynı saatlerde tüm Türkiye'de CHP'li kadınlar tarafından Balbay'ın mektubunun okunduğunu dile getirerek, 'Ne yazık ki bu ülkede basın emekçileri cezaevinde, basın emekçilerinin eşleri, çocukları büyük sıkıntı çekiyor' dedi. Mustafa Balbay'ın eşi Gülşah Balbay'ın duygularını yansıttığı açıklamasını da okuyan, acı üzerine bir iktidar kurulamayacağını vurgulayan Çinkılıç, CHP'li kadınların Çukurova'da iktidar yürüyüşü başlattığını söyledi.

GAZETECİ ERDOĞAN KONUŞMA YAPTI

Sempozyum kapsamında Kanal B Adana Temsilcisi gazeteci Sema Erdoğan da kadın gazetecilerin içinde bulunduğu sorunu paylaştı. Haber kaynaklarının kadın muhabirlere daha çok saygı göstermesi ve itibar etmesi temennisinde bulunan Erdoğan, Türkiye'deki ve Adana'daki kadın gazeteci sayısının artmasını diledi.

Seyhan Kültür Merkezi'ndeki sempozyuma milletvekilleri, PM üyeleri, MYK üyeleri, ilçe başkanları, ilçe kadın kolları başkanları, gençlik kolları başkanları, Mersin, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş il ve ilçelerden kadın kolları başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°