CHP PM Üyesi Gökçe Pişkin : Kıbrıs rafa kaldırıldı
Manşet Haber 23.10.2012 10:25:01 0

CHP PM Üyesi Gökçe Pişkin : Kıbrıs rafa kaldırıldı

CHP PM Üyesi Gökçe Pişkin : Kıbrıs rafa kaldırıldı

Adana(Ulus)-- CHP Parti Meclisi Üyesi Gökçe Pişkin, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin davetlisi olarak KKTC’ye gitti.
CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Deniz Demir ile birlikte Kıbrıs'a giden Pişkin, Lefkoşa'da Cumhuriyetçi Türk Partisi Gençlik Kolları başkan ve yöneticileri ile görüştüklerini söyledi.
Gökçe Pişkin, “ Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş ve Demokrat Parti'nin Gençlik Kolları ile de görüşmeler yaptık. UBP Kongresi'nin ertesinde yaptığımız bu görüşmelerde Kıbrıs'ın güncel siyasi durumunu, UBP' nin kurultayında çıkan tartışmaları, son dönemde yapılan özelleştirmeleri ve gençlik örgütlerinin ikili ilişkilerini görüştük.” dedi.
CTP Gençlik Kolları’nın, kendilerinden ECOSY (Avrupalı Genç Sosyalistler) üyeliği için destek istediklerini belirten CHP PM Üyesi Pişkin, Avrupalı Genç Sosyalistler konusunda bir sunum yaparak, kendilerinin yaşadıkları süreci anlattıklarını kaydetti.
KKTC ziyaretinin çok verimli geçtiğini ifade ederken CHP PM Üyesi Gökçe Pişkin ziyaret ile ilgili şöyle konuştu:

TARİHİ FIRSAT KAÇIYOR
'Tarihi bir fırsatı kaçırıyoruz. Kıbrıs konusu Türkiye'de resmen rafa kaldırılmış, gündemden tamamen yok edilmiş hale geldi. Avrupa Birliği Kıbrıs dönem başkanlığı mazeret gösterilerek Kıbrıs konusunda gerekli adımlar atmak yerine, Kuzey Kıbrıs bir rant merkezi olarak görülüyor. Kıbrıslıların yaşadıkları sorunları yerinde gözlemliyoruz. Suriye ile uğraşan ülkemiz, Kıbrıs'ı ve Kıbrıslı Türkleri gözden mi çıkardı? '

CHP PM Üyesi Gökçe Pişkin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki siyasi partilerin Gençlik Örgütleri'yle ortak çalışmalarının önümüzdeki dönem yapacakları ortak toplantılarla daha gelişeceğine inandığını sözlerine ekledi.
devam edecektir.

YAZARLAR

38.6° / 24.6°