CHP’li Gençlerden Alman Genç Sosyalistlerle işbirliği
Manşet Haber 11.12.2012 11:43:38 0

CHP’li Gençlerden Alman Genç Sosyalistlerle işbirliği

CHP’li Gençlerden Alman Genç Sosyalistlerle işbirliği

CHP Parti Meclisi ve Gençlik Kolları MYK üyesi Gökçe Pişkin koordinatörlüğünde Alman Genç Sosyalistler Örgütü JUSOS, yurt sorunu ve Suriye krizinde askeri müdahaleye hayır ortak eylem kararı aldı.

Seferihisar'da başlayan, İzmir şehir merkezinde devam eden ve İstanbul'da sona eren çalıştay CHP Parti Meclisi ve Gençlik Kolları MYK üyesi Gökçe Pişkin koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. CHP İzmir ve İstanbul İl Başkanlığının ev sahipliğinde yürütülen çalıştaya Alman Genç Sosyalistler Örgütü JUSOS yönetim kurulu üyeleri ile CHP Gençlik Kolları katıldı. Çalıştayda, insan hakları, kadın hareketleri, sosyal güvenlik, Türkiye-AB ilişkileri, Suriye krizi gibi her iki örgütü yakından ilgilendiren konular üzerine görüşmeler yapıldı ve ortak kararlar alındı.

Murat Karayalçın, Aykan Erdemir, Melda Onur, Tunç Soyar, Nazik Işık, Hüseyin Saygılı gibi CHP'nin deneyimli isimlerinin konuşmacı olduğu çalıştaylarda 'tutuklu öğrenciler, öğrencilerin örgütlenme ve ifade özgürlüğü' ve iki ülkenin ortak sorunu olan 'yurt sorunu' üzerine ortak eylem kararı alınmasının yanı sıra Suriye krizinde askeri müdahaleye hayır, barışçıl yöntemlere evet kararı çıktı.

CHP PM üyesi Gökçe Pişkin 'Dünyadaki sosyal demokrat, sosyalist gençlik hareketleri ile yakın işbirlikleri içindeyiz ve her geçen gün bu işbirliğimizi daha somut hale getiriyoruz. Sosyal demokrasi gerçekleşecek ise tüm dünyada gerçekleşecek. Gücümüz enternasyonal birliğimizden gelir.' dedi.

YAZARLAR

36.3° / 23.2°