CHP’li Kadınlar Barış için yürüdü
Manşet Haber 1.09.2012 20:28:58 0

CHP’li Kadınlar Barış için yürüdü

CHP’li Kadınlar Barış için yürüdü

CHP Adana İl Kadın Kolları 1 Eylül Dünya Barış gününde İl Binasından İnönü Parkı’na yürüyüp güvercin uçurdular.

İl Binasında başlayan yürüyüşe CHP İl Başkanı Orhan Sümer, Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş, Çukurova İlçe Başkanı Mehmet Çelebi, Sarıçam İlçe örgütü, il ve ilçe yöneticileri de katılarak kadın kollarının barış yürüyüşüne destek verdiler.

“Savaşa hayır barışa evet” sloganı attılar. “Barış hemen şimdi, Tek yol Barış”, “Türkiye Suriye olmayacak” sloganı atarak İnönü parkına kadar yürüyen kadınlara vatandaşlarda alkışlarla dertsek verdiler.
İnönü Parkında 1 Eylül Dünya Barış gününün önem ve anlamını değinen CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Çinkılıç.’’Türkiye ‘de yaşayan bütün kadınlarımıza çağrıdır. Son günlerde iyice tırmanan terör olayları, Suriye ile yaşayan gergin ortam karşısında ortaya çıkan savaş olgusu nerdeyse günde 3-4 kadınının yakınları tarafından vahşice öldürüldüğü ortamda, kadınlar evlerinde, sokakta, ülkesinde ve dünya da barış istiyorlar. ‘’dedi.

Ülkeyi yönetemeyenlere, kan ve kindarlık üzerine siyaset yapanlara, sıkıştıkça kadın bedeni üzerinden gündem yaratanlara karşı, sevgi ve saygıyı, huzuru ve güveni örgütleyecek, insanca bir yaşamın umutlarını filizlendirecek bir gücü olan kadınlardan gelecek diyen Çinkılıç’’ Yaşanan olumsuzluklara el atmanın zamanı geldi geçiyor. Ülkemize ve insanımıza sahip çıkma zamanı. Biz kadınlar huzur istiyoruz. İnsanca yaşam istiyoruz. Çocuklarımızı gelecek kaygısı yaşamadan büyütmek istiyoruz. Sesimizi, sözümüzü, gücümüzü birleştirmek istiyoruz. Huzur isteyen herkesi ortak değerlerimizi öne çıkararak birlikte hareket etmeye, Cumhuriyet Halk Partisi altında birleşmeye çağırıyoruz’’dedi.
Konuşmasının sonunda kadınları siyaset yapmaya çağıran CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Rukiye Çinkılıç’’ Barış, Bolluk ve Bereket için Kadınlar Siyasete’’ demek için kadınlarımızı siyasete çağıyoruz. Çalışmalarımıza sunacağımız her katkı Ülkemizin geleceği açısından çok önemli. Zaman ‘’biz’’ olabilmeyi başarma zamanı. Gelin umudu hep birlikte örgütleyelim, geleceğimizi şekillendirelim’’dedi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

37.6° / 24.9°