Sosyalist Enternasyonel den köy yollarına
Manşet Haber 19.09.2012 14:36:51 0

Sosyalist Enternasyonel den köy yollarına

Sosyalist Enternasyonel den köy yollarına

CHP’nin son kurultayına kadın kotasından Parti Meclisi Üyesi seçilen 26 yaşındaki Gökçe Pişkin, Güney Afrika’daki Sosyalist Enternasyonal toplantısından sonra Adana’ya geldi ve ilçeleri gezerek siyaset arenasına girdi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu ile birlikte Türkiye ve CHP’yi temsilen Güney Afrika’nın Cape Town kentindeki 24.Sosyalist Enternasyonal Kongresine katılan Gökçe Pişkin memleketi Adana’ya geldi.
Adana’da il ve ilçe örgütlerini ziyaret eden CHP PM üyesi 26 yaşındaki Gökçe Pişkin, Yüreğir, Sarıçam ve Ceyhan ilçelerinden sonra Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerini ziyaret etti, CHP ilçe yöneticileri ziyaret etti. İlçe gezilerinden esnafla görüştüğünü, kahvehanelerde toplantılar yaptığını belirten Gökçe Pişkin, CHP’nin yerel seçimlere büyük önem verdiğini anlattı.
CHP’nin yerel seçimlere iddialı hazırlandığını, genel merkezde stratejik çalışmalar yürütüldüğünü ifade eden CHP PM üyesi Gökçe Pişkin, “CHP Genel merkezimizde yoğun çalışma var. İl ce ilçe örgütlerimiz de seçime hazırlanıyor. Gençlik ve kadın kollarımız da sahada, köylerde, mahallelerde. Yerel yönetimlere büyük önem veriyoruz. Adana’nın yerel sorunlarını belirliyoruz. İşsizlik ve yoksulluk en büyük sorun.” dedi.
ADLİYE KAPATILDI
Saimbeyli, Tufanbeyli ve Feke İlçelerinde vatandaşın çok mağdur durumda olduğunu ifade eden CHP PM üyesi Gökçe Pişkin, Saimbeyli İlçesi’ndeki Adliye binasının Feke ilçesine taşınmasından dolayı ilçe halkının mağdur olduğunu kaydetti. Gökçe Pişkin, “Saimbeyli İlçe halkı Adliye nedeniyle son derece mağdur. Ayrıca tarım ve hayvancılıkla uğraşan Tufanbeyliler her geçen gün daha da yoksullaşıyor. Zorunlu olarak göç etmenin yanı sıra, onların durumu esnafa da yansıyor.” şeklinde konuştu.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 19.2°