Çiğ Köfteli Kongre
Manşet Haber 11.12.2012 01:44:44 0

Çiğ Köfteli Kongre

Çiğ Köfteli Kongre

Adana Adıyamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olağan Genel Kurulu dernek binasında gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Mehmet Karakuş yaptığı açılış konuşmasında dernek çalışmaları hakkında ve hedefleri hakkında bilgi verdi. 2 yıllık süreçte Adana’da yaşayan Adıyamanlı hemşerilerine destek olma çabasında olduklarını belirten Mehmet Karakuş” Projelerimiz içinde en önemli gördüğümüz konular ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermek ve mülkiyeti kendimize ait bir dernek binası satın almaktır.” dedi.

Adana’da yaşayan tüm hemşerilerini dernek binasına davet eden Karakuş,  gençlerin Adıyaman kültürünü öğrenmelerini ve gelecek nesillere aktarmalarını arzu ettiklerini kaydetti.

Sanatçılar Oğuz Aksaç ve Müslüm Kılıç’ın katıldığı kongrede sanatçılar Adıyaman yöresine ait türküler ve şarkılar söylerken bir yandan da çiğ köfte yoğrup, kongreye katılanlara ikram etti.

Divan Başkanlığını Şevket Saydam’ın yaptı kongrede yeni yönetim kurulu Mehmet Karakuş, Yaşar Turan, Ayhan Perçin, Ramazan Taşçı, Cabbar Sekman, Halil Fırat, Ahmet Karlı ve Abdulbaki Bektaş’tan oluştu. Yeni yönetim kendi arasında görev dağılımı yapacak.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

40.4° / 25.6°