Çocuğu ölen anneye ikinci acı
Manşet Haber 1.11.2012 20:26:37 0

Çocuğu ölen anneye ikinci acı

Çocuğu ölen anneye ikinci acı

Adana(Ulus)-- Adana'da 2 aylık bebeği Damla Tarhan'ın ana kucağından dikkatsizlik sonucu düşüp ölmesine neden olduğu iddia edilen Derya Tarhan hakkında 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılması acılı anneyi ikinci kez yıktı. Halen kızının ölümünün şokunu yaşayan anne Tarhan, 'Bir anne yavrusunun ölmesini ister mi?' diyerek ağladı.
Gülbahçesi Mahallesi, 13248 Sokakta oturan Faruk ve Derya Tarhan'ın geçen ağustos ayında 5'inci çocukları Damla dünyaya geldi. Anne Tarhan, 11 Ekim'de minik Damla'yı yerden yüksekliği 25 santimetreyi bulan ana kucağına yatırdıktan sonra uyudu.
DAMLA ANA KUCAĞINDAN DÜŞÜP ÖLDÜ
Sabaha karşı çocuklarına bakmak için uyandığında Damla'nın ana kucağından yere yüzüstü düşmüş olarak buldu. Bebeğini kucağına aldığında burnundan kan geldiğini görünce şoka girdi. Eşinin çığlık sesine uyanan Faruk Tarhan, hareket etmeyen Damla'yı Çocuk Hastanesi'ne götürdü.
Hastanede tüm müdahalelere rağmen minik Damla kurtarılamayarak öldü. Ölümü şüpheli bulunan Damla'nın cenazesi ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından baba Faruk'a teslim edildi. Acılı anne Derya ve baba Faruk, minik yavrularını gözyaşları arasında toprağa verdi.
ANNEYE DAVA
Minik Damla'nın ölümüyle ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, anne hakkında Adana 15'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde ‘Tedbirsizlik, dikkatsizlik sonucu ölüme neden olma' suçundan dava açtı. Davanın iddianamesinde, anne Derya, 'Ölenin 2 aylık bebek olması nedeniyle şüphelinin gerekli bakım ve gözetim yükümlülüğüne aykırı davranıp, düşmesine buna bağlı ölümüne neden olduğu anlaşılmıştır' denilerek suçlandı.
‘BİR ANNE YAVRUSUNUN ÖLMESİNİ İSTER Mİ?'
Bebeğinin ölümünün şokunu halen yaşarken hakkında 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan dava ile ikinci kez yıkılan acılı anne Derya, bebeğini daha yüksek olan beşikten düşer endişesiyle daha alçak olan ana kucağında uyuttuğunu belirterek, 'Bir anne yavrusunun ölmesini ister mi? O benim canım, bir parçam. Hepimiz aynı odada uyuyorduk. Gece çocuklarımı kontrol için uyandığımda kızımı yere düşmüş şekilde buldum. Eşim hastaneye götürdü ama kurtarılamadı. Kazaydı. Damla çok hareketli bir bebekti. Halen yavrum için geceleri gözyaşı döküyorum, dava beni ikinci kez yıktı.' dedi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

28.4° / 17.3°