Coş, Valiler Buluşmasında
Manşet Haber 5.02.2013 02:42:56 0

Coş, Valiler Buluşmasında

Coş, Valiler Buluşmasında

Vali Hüseyin Avni Coş, İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Valiler Buluşması'na katıldı.

valiler_erdoganAnkara Gölbaşı'ndaki Vilayetler Evi'nde düzenlenen 'Valiler Buluşması'na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve İl Valileri katıldı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, açılış töreninde yaptığı konuşmada , 3 gün sürecek toplantı boyunca gerek İçişleri Bakanlığı, gerekse diğer bakanlıklarla ilgili gündemdeki konuları tartışıp, fikir alışverişinde bulunacaklarını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise, bir şehrin Valisinin en başta şehrine vizyon verebilmesi, hedef gösterebilmesi gerektiğini belirterek, 'Valiler şehre gerçekleşmesi mümkün bir hayal sunabilmelidir, olur ya da olmaz, siz görürsünüz ya da göremezseniz. Çünkü biz, sadece hayatımızın devam ettiği süreci değil, hayatımızın bittiği noktadan sonra gelecek kuşakların kucaklayacağı, onların devam edeceği bir sürecin tohumlarını ekmemiz lazım, bunu başarmamız lazım'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise, 2013 yılının ülke ve millet için çok büyük umutlarla başladığını söyledi. Erdoğan şöyle konuştu:

'Milletimiz her şeyin en iyisini ziyadesiyle hak ediyor' diye konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Bizim ne Hükümet olarak, ne Valiler olarak, ne Belediye Başkanları olarak şehirlerimizde yaşayan kardeşlerimize 'Size yol yaptık daha ne istiyorsunuz' deme hakkımız yok ve olamaz. Veya onlara gidip 'Size hastane yaptık, okul yaptık, konut yaptık, daha ne istiyorsunuz' deme hakkına ve haddine biz sahip değiliz. Tam tersine bizim medeniyetimizin bu noktadaki ilkesi son derece açıktır. Dicle'nin kenarında bir koyunu kurt kapsa bunun hesabı bizim üzerimizdedir. 'Kurttan bana ne, koyundan bana ne' deme makamında değiliz. Hiç kimse bizi, kurt koyunu kaptı diye suçlamasa, itham etmese bile, bizim bunu kendimize dert etmemiz, bunun muhasebesini yapmamız, akşam başımızı yastığa koyduğumuzda 'Bunu acaba önleyebilir miydim' veya 'Nasıl önleyebilirdim' diye kendimize sormamız gerekir. İşte bu bir nefis muhasebesidir. Bunu yapmamız lazım' dedi.(Kaynak:Valilik sitesi)

http://www.adana.gov.tr/?sayfa=guncel&haberno=135999610702

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

24.5° / 14.3°