ÇÜ
Manşet Haber 27.08.2012 11:08:49 0

ÇÜ'de Eczacılık Fakültesi kuruldu

ÇÜ'de Eczacılık Fakültesi kuruldu

Adana(Ulus)--Ç.Ü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Eczacılık Fakültesi’nin kurulduğunu, 2014 yılında eğitime kendi binasında başlamasının planlandığını açıkladı

Adana Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan ve yönetim kurulu üyeleri, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

Ç.Ü’nün yeni rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, kendisini ziyarete gelen Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan ile yöneticilerine müjdeyi verdi. Rektör Kibar,  “Yeni bir dönemde yeni bir sayfa açtık. Çukurova Üniversitesi’nde çıtayı daha da yukarılara çıkartmak için çaba harcıyoruz. Tüm Adana’nın desteğine ihtiyacımız var. Eczacı Odamızla bir sevindiri haberi paylaşmak istiyorum. Çukurova Üniversitesi’nde Eczacılık Fakültesi resmen kuruldu. Kağıt üzerindeki bu fakültemizde 2014 yılında eğitime başlamayı, öğrenci almayı planlıyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Eczacılık Fakültesi’ni üniversitemizin 2. Kampus alanı olarak gördüğümüz Kongre merkezimizin bulunduğu alana yapacağız. Hukuk Fakültemizin de binası bu bölgede olacak.” şeklinde konuştu.

Eczacı Odası Başkanı Ersun Özkan da, oda olarak üniversitelerimizle işbirliği içerisinde çalışmaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirterek, “Eczacılık Fakültesi kurulması bizleri çok mutlu etti. Oda olarak bizlere düşen görevi her zaman büyük bir sorumluluk içerisinde yerine getireceğimizin bilinmesini isteriz. dedi.

YAZARLAR

19.5° / 8.9°