ÇÜ’den hakem sağlığı projesi
Manşet Haber 17.11.2012 01:52:42 0

ÇÜ’den hakem sağlığı projesi

ÇÜ’den hakem sağlığı projesi

Adana İl Hakem Kurulu Başkanı Serhat Mehmet Altuner ve kurul üyeleri Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret ederek, ortak projeler üretilmesini istedi.tti.

Altuner, Çukurova Üniversitesi ile farklı projelerde birlikte çalışmak istediklerini belirterek, ilk somut adım olarak, Ç.Ü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile hakem sağlığı üzerine bir program yaptıklarını en kısa süre içerisinde bu programı somutlaştırarak Çukurova Üniversitesi’nin bilgi birikiminden yararlanacaklarını kaydetti.

Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü’nün geçmiş dönemlerde çok büyük başarılara imza attığını ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun bir etkinliğinde örnek model olarak lanse edildiğinin altını çizen Başkan Vekili Ercüment Tapcı ise, o dönemlerde yaşanan sorunlardan dolayı kulübün kapandığını ve bu problemlerin yeni yönetimle birlikte çözüleceğini umduklarını belirtti. Tapcı, “Adana sporunun kalkınmasında çok büyük bir etken olan, hem bilimsel yönden hem de tesis olanakları yönünden Çukurova Üniversitesi’nin önemli bir potansiyelinin olduğunu biliyoruz. Bu potansiyelin tekrardan harekete geçirilmesi için sayın rektörümüzün de desteklerini bekliyoruz” dedi.

Gençlik olmadan spor olmaz

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, sorunların farkında olduklarını ve önceliklerinin öğrenci odaklı yaklaşımdan geçtiğini vurguladı. Kibar, “İlk olarak spor altyapısını güçlendirmeye çalışıyoruz. Yöneticilerimizle ne yapabiliriz sürekli konuşuyor ve çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bu konuda öncelikli olarak spor tesisleri, havuz ve jimnastik salonlarımızı yeniliyoruz. Ayrıca yeni spor tesisleri kazandırmak için de bir arayış içerisindeyiz” dedi.

Akdeniz Olimpiyatlarının bir kısmının ve Mayıs ayında yapılacak KOÇ-Fest’in Çukurova Üniversitesi’nde düzenleneceğine de dikkat çeken Rektör Kibar, “Konumuz üniversite ve gençlik olunca sporsuz olmaz!” dedi.

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

YAZARLAR

16.5° / 10.5°