Çukobirlikspor lideri devirme peşinde
Manşet Haber 8.11.2012 15:43:06 0

Çukobirlikspor lideri devirme peşinde

Çukobirlikspor lideri devirme peşinde

Türkiye Deplasmanlı Hentbol 1.Lig A klasmanında mücadele eden Çukobirlikspor, Cumartesi günü deplasmanda karşılaşacağı grup lideri İstanbul Anafen maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Bu sezon oynadığı 7 karşılaşmanın 6’sını kazanan Yeşil-Beyazlılar, lideri devirerek zirveyi ele geçirmek istiyor.

Yeşil-Beyazlı Kulübün Başkanı Bülent Dede, geçtiğimiz sezon maddi sıkıntılar nedeniyle Süper Ligde tutunamadıklarını belirterek, “Bu yıl takımımız iyi gidiyor. Oyuncularımız ve teknik kadromuz özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. Mali sıkıntılara rağmen ligde başarı grafiği her geçen gün yükselen takımımızın, yeniden Süper Lige döneceğine inanıyorum. Adana’nın Süper Liglerde takımı bulunmuyor ama bu onuru yine Çukobirlikspor’un yaşatması için çaba harcamaya devam edeceğiz” dedi.

Çukobirlikspor Teknik Direktörü Gürçin Can ise sezona iyi hazırlanamadıklarını, bu nedenle de ilk karşılaşmada Göztepe karşısında şanssız bir yenilgi aldıklarını söyledi. Sonraki haftalarda takımın toparlandığını ve lige ağırlığını koyduğunu söyleyen Gürçin Can, “Oynadığımız 7 maçın 6’sını kazanarak iddialı bir konuma geldik. Ligde ilk 2 sırayı alan takım, direkt olarak Süper Lige çıkacak. Oyuncularımız başarıya odaklandı. Özverili şekilde çalışmalarını sürdüren hentbolcülerimizin Anafen karşısında da başarılı bir performans sergileyeceklerine inanıyorum. Takıma mali destek sağlandığı takdirde, Süper Lig iddiamızın gerçekleşeceği düşüncesindeyim” diye konuştu.

Yakacık’ta, İstanbul Ticaret Odası Spor Salonu’nda Saat 13.00’de başlayacak olan karşılaşma Çay TV’den naklen yayınlanacak.

YAZARLAR

38.6° / 24.6°